| mrsbeans a întrebat:

Cate din voi, fetele de pe-aici, va simtiti frumoase?
Cum intelegeti frumusetea, la cea fizica ma refer strict. (Nu caut raspunsuri ca frumusetea interioara se reflecta.)
Cum ati aflat ca sunteti frumoase?

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Pot sa raspund si daca nu ma simt? nu-i nimeni sa ma opreasca, oricum.
Vad o femeie frumoasa cand ii lipsesc defectele pe care le intalnesc frecvent la mine. De o perioada remarcabila de timp nu ma mai multumeam cu greutatea, pana a ajuns sa devina o obsesie. Actualmente, lumea imi zice ca sunt prea slaba, dar dupa un timp in care nu ti-ai suportat corpul e imposibil sa te vezi bine.
Ca pomeneai de campania Dove (am cautat faza cu portretele), lumea chiar te vede total diferit si spre deosebire de tine, primele lucruri pe care le vor vedea vor fi trasaturile frumoase nu o frunte prea inalta, o barbie prea ascutita sau niste pistrui.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tuGatita a răspuns:

Eu ma simt frumoasa, chiar ma simt. de ce? habar nu am. si e ciudat, dar multi (mai ales baieti) mi-au zis ca sunt prea slaba, ca mi-ar mai trebui una alta in diferite parti, dar chiar nu m-a afectat in nici un fel. Nu sunt perfecta, dar nici exagerat de slaba. Nu am nici o dantura perfecta, o fata fara nici un semn etc. si totusi, imi place de mine. ma mai dezbrac uneori in lenjerie intima si ma uit in oglinda (e mare) si imi place ce vad! sau dupa ce ma aranjez as sta ore intregi sa ma privesc. si sunt departe de a fi perfecta. poate ma simt asa si din cauza ca atrag priviri, se uita lumea la mine si se uita cu admiratie. nu consider ca pentru a te simti frumoasa, trebuie sa ti-o spuna cineva. cand simti tu asta, indiferent de ce cred altii, atunci e clar ca frumusetea nu iti lipseste!

| sayWhaaat a răspuns:

De obicei, iti dai seama singura, cand te uiti in oglinda happy.

| DimLight a răspuns (pentru sayWhaaat):

Da laughing

| mrsbeans explică (pentru sayWhaaat):

Daca esti increzatoare in tine, da, te uiti in oglinda, iti umfli pieptu ca o curca si te miri si tu cum de nu se lipesc barbatii de tine de frumoasa ce esti.
Eu ma refeream la standardele de frumusete. Vedeti campania Dove despre cum se vad femeile insele si cum le vad altii.

| sayWhaaat a răspuns (pentru mrsbeans):

Off, fiecare baiat / barbat te va vedea altfel. Imi poti da o poza cu tine pe privat si iti spun eu cat esti de frumoasa, daca esti, dar aia va fi doar opinia mea, altu' poate te vede altfel. Oricum, fiecare din noi, stie cam in ce grupa de frumusete se incadreaza...

| mrsbeans explică (pentru sayWhaaat):

Nu iti dau pentru ca mi-e frica de raspuns. happy

| RandomGirl a răspuns:

Toate femeile sunt frumoase in felul lor. Daca gandesti despre tine ca esti frumoasa asa esti!

| inimadeinger a răspuns:

In principiu cam toate femeile se simt frumoase dar nici una nu se simte perfecte orice femeie are ceva ce nu-i place. Mie sincer mi se pare ca o fata e frumoasa atunci cand e naturala fara machiaj fara silicoane si alte prostii desi cand sunto ocazii ma machez si eu. Un barbat apreciaza mai mult o fata naturala asa cum e ea decat o plastyc barbie girl iti spun eu...dar cateodata putin machiaj nu stica dar sa nu fie prea stridentwinking