| intrebcenustiu a întrebat:

Ce alimente NU ai voie sa consumi cand ai acnee? Si ce este recomandat sa consumi?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai acnee nu ai voie sa consumi: prajeli, tocaturi, hamburgheri, chiftele, afumaturi, sosuri, ketchup, fast food, smântâna, sucuri, cola si bere.

Este recomandat sa mananci tot ce este proaspat gatit sau crud: fructe proaspete, salate verzi, salate de rosii cu castraveti, carne fiarta sau fripta (nu prajita), oua fierte (nu prajite).

| aXy99 a răspuns:

Nu prea are treaba.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! happy Du-te la un dermatolog să îți prescrie niște cosmetice! big grin Mi-e mi-a dat Advantan Milk, emulsie cutanată pentru eczemele de pe gât și spate, mai mult. happy Decât să eviți problema și să cauți doar efecte care nu sunt primordiale, mai bine combați și înfrunți problema, big grin rupând răul de la rădăcină. Un dermatolog îți poate da sfaturi esențiale și fundamentale! happy Sănătate și sper că ți-a fost util sfatul meu și dacă da, aștept o fundă din partea ta. : )) Mulțumesc! big grin

Am fost la toti dermatologii din oras happy m-am saturat de creme, pastile si toate prostiile