| ClassyAndSassy a întrebat:

Ce fac ca sa scap de cojitele din cap si de matreata?
Sunt fata.

12 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Stii...ma lupt cu problema asta de 2 ani cam. mai gasesc cate o metoda dar doar temporara. am incercat tot felul de sampoane..scumpe, ieftine, naturiste. masti multe. ulei de ricin, ulei de masline, clatit cu apa cu zeama de lamaie. (cu otet nu am incercat nici nu am de gand). la fel cu tratamentul de la dermatolog: niste pastile scumpe, sampon si mai scump si cand le-am terminat tot a aparut matreata. e oribil. cauza e dinauntru, sunt sigura. ar trebui tinute cure de detoxifiere. PS: sampoanele ce garanteaza ca sunt 100% anti-matreata is apa de ploaie. mai incearca si tu de la plafar sampon de urzica. Cand ies urzicile la mine, am sa ma spal cu ceai. iti spun daca e bun de ceva. Imi pare rau pentru tine..si pentru minelaughing

| valentingb a răspuns:

Buna! Am avut problema asta si desi am incercat cu Clear si Syoss, care sunt intr-adevar foarte bune, nu a functionat. Asa ca am folosit un sampon pentru catei laughing si dupa doua spalari, am scapat, acum folosesc doar Clear.
Totusi, daca problema e foarte grava, nu va functiona cu samponul pentru catei, le-am mai sugerat si altora si la unii n-a mers. In cazul asta, mergi la un dermatolog, va trebui sa iti faci analize si pana la urma reusesti.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Citeşte aici scumpa:
http://www.divahair.ro/......e_din_par!
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi vedea aici ceva sfaturi,
http://www.naturaplant.ro/forum/matreata-si-coji-la-firul-de-par-t3091.html
Te pup!

| Lionsgate a răspuns:

Am o intrebare pentru tine, ai loat ceva pastile nainte sau iei, adica orice pastile de raceala e altecele? Spalate cu otet sau cu ulei de maslinebig grin

| ClassyAndSassy explică (pentru Lionsgate):

Nu,nu am luat.

| Lionsgate a răspuns (pentru ClassyAndSassy):

Inseamna ca tie scalpul sensibil, ori la sampon ori la apa, sau fetele de perin pe care dormi, sa ai grija cu ce le speli, ca si asta este o cauza a patreti. incearca cu ce am zis mai sus.

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Foloseste un sampun pentru matreata clear este cel mai bun si o regula principala este cand te speli niciodata sa nu freci cu unghiile doar cu buricul degetelor sper ca te-am ajutat din cauza asta faci matreata

| PlasticMoon a răspuns:

Otet, fierbi coji de nuc si apoi te clatesti cu apa aceia...

| malina1111 a răspuns:

Foloseste head and shoulders! Este foarte bun de cojite si de matreata! S-au chiar si acest site http://www.divahair.ro/......e_din_par! Te pup! pa pa! Fundita :)

| AnoniMMinonA1489 a răspuns:

Sampon anti matreata sau spalat cu otet.

| Noodle22 a răspuns:

Matreata poti s-o incerci cu head and shoulders happy