| xNoOLiMiTsX a întrebat:

Ce fel de breton mi s-ar potrivi? (Am faţa rotunda, ochii caprui)

Răspuns Câştigător
| Zambete89 a răspuns:

Bună

Te avantajează doar dacă bretonul este foarte gros - un breton filat, dar in niciun caz drept deoarece acesta o sa îţi rotunjească şi mai mult faţa. În funcţie de tunsoare, poţi alege să porţi bretonul intr-o parte, prins cu o agrafă.

O ştii pe Selena Gomez_? Şi ea are faţa rotundă. Caută nişte imagini cu ea pe google.

Pa, pa

7 răspunsuri:
| 1992 a răspuns:

Si eu am fata rotundahappy si mereu am avut breton, cand eram mica era gros, acum il tin ori filat ori lung pana la ochi si intr-o parte.

| Hanaemi a răspuns:

Trebuie sa lungesti putin linia fetei, si un breton filat intr-o parte sau unul foarte scurt, cu gherute, poate face asta cu succes. Evita bretonul lung care nu face altceva decat sa rotunjeasca si mai mult forma fetei.
Dar trebuie sa ti cont si de tipul de par.
Trebuie sa lungesti putin linia fetei, si un breton filat intr-o parte sau unul foarte scurt, cu gherute, poate face asta cu succes. Evita bretonul lung care nu face altceva decat sa rotunjeasca si mai mult forma fetei.
Sper ca te-am ajutat.
http://www.divahair.ro/......_avantaja!

| Andreeutza_Dragutza a răspuns:

Fata rotunda, ocii caprui nu iti trebuie nici un braton arati bine cum arati si eu am fata rotunda si ocii caprui si sincer cu breton nu iti va sta bine.In plus multe vedete nu au breton si le sta bine, dar cum vrei tu eu mi-am zis parerea.

| CB4ever a răspuns:

La fata rotunda, e de preferat sa nu-ti faci breton, pentru ca ar da impresia ca ai fata mai mica. Dar, daca chiar vrei sa-ti faci, ti-ar sta bine un breton filat intr-o parte, sau un breton foarte scurt. Incearca sa eviti bretonul lung, pentru ca rotunjeste si mai mult fata.

| andraspune a răspuns:

Cred ca ti se potriveste un breton pe o parte, asa numitul breton "fals". insa trebuie sa lungesti/accentuezi lungimea fetei cu un breton NU LUNG ci cat mai scurt, filat sau cu gherute.
sper ca am fost de ajutor:*

| Ba_Edy_1999 a răspuns:

Mersi :*