| oSalamadra a întrebat:

Ce parere aveti despre makeup? De la ce varsta ar fi ok sa te machiezi? De ce?

Răspuns Câştigător
| вσмвση3ℓ a răspuns:

Mai bine ramai naturalawinking

7 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

E ok cand e folosit pentru a evidentia frumusetea naturala.

| SVD a răspuns:

Eu cred ca pe la 13-14...cand incep sa apara toate cosurile si chestiile oh go on Pana la varsta aia,nu cred ca ai de ce sa te machiezi,poate doar rimel si gloss, dar in niciun caz fond de ten si/sau pudra, fiindca nu ai ce imperfectiuni sa ascunzi

| mishuzuchan a răspuns:

Dupa 16 ani daca vei vrea ca pielea ta pe la 20 de ani sa nu arate ca a bunicii mele ^^

| Sakira200 a răspuns:

Machiajul e OK, te ajuta in multe situatii.Nustiu poti incepe de la 14-15, ceva rimel,fond de ten,ruj, aadicaa machiajul sa nu fie strident, sa fice cit mai natural

| MyPassion a răspuns:

Hmm eu una, nu cred in aceste chestii ca daca te vei machia de la o varsta mai inaintata vei arata rau, eu cred ca poti de la 14 15 ani dar adecvat varstei, adica nu foarte strident (gen, putin fond de ten, rimel, si o culoare cat mai naturala si deschisa, bafta :*!

| 001agent001 a răspuns (pentru MyPassion):

Da,sigur,chiar nu vrei sa fii in pas cu moda? Cine se machiaza la 14-15 ani? Doar cei netoti. Daca nu crezi, incearca.Eu una nu vreau sa risc.

| 001agent001 a răspuns:

Stiu si sunt sigura ca de la 16 ani ar fi nevoie sa te machiezi.Bun pont, e adevarat ca daca te machiezi degraba vei avea un ten foarte ingrozitor pe la 20 de ani.Cand te machiezi mai degraba de 16 ani atunci reprezinti o reprezentanta a lumii ce incalca toata moda.