| deutSa a întrebat:

Ce parere aveti despre moda? Ce inseamna moda pentru voi? Este important pentru voi sa fiti in pas cu moda? Daca nu dispuneti de multi bani/luna, cum reusiti sa fiti la moda?!

3 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Moda reprezintă un ansambul de ciudăţenii care mă surprin plăcut ori neplăcut. http://www.fashionisingpictures.net/fashiontrends/SheerFashion2009.jpg Spre exemplu, n-aş purta aşa ceva din mijloc, dar astea sunt chiar drăguţe: http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......n-week.jpg Nu-mi pasă dacă-s în pas cu moda sau nu, fiecare trend e diferit şi se schimbă în permanenţă, dar asta nu înseamnă nici că mă îmbrac în saci de cartofi. Nu-s disperată să fiu la modă, dar îmi place să admir unele ţinute de la prezentări de modă, dar n-am visat niciodată să fiu o aschilopată ce defilează pe podium, am preferat ceva mai realist, mai posibil de realizat :). Prefer să cumpăr mai mult haine scumpe dar de calitate, care să reziste mai mult, decât să cumpăr ieftinituri chipurile la modă care să nu reziste ori să se ''demodeze'' sau prea scumpe şi puţine, adică mai multe scumpe dar la modă.

| Damasc a răspuns:

Pentru mine unul,a fi in pas cu moda nu prea reprezinta nimic si chiar nu dispun de prea multi bani pe luna dar nu din cauza asta.Pur si simplu de banii care dispun ma imbrac cu ce imi place,nu cred ca am zis vreo data " hai sa imi iau haina asta ca e la moda si se poarta si vreau sa fiu in trend cu ceilalti :-&, important este sa te imbraci cu ce iti place tie, si cu ce te avantajeaza pe tine mai mult.

| Fiction a răspuns:

Mie mi se pare ceva destul de important, intr-un fel.Pentru mine, inseamna sa-mi creez haine din haine vechi, asa sunt eu la moda fara sa chelatui bani. Sper ca te-am ajutat! happy