| AlexandraColar a întrebat:

Ce parere aveti despre unghiile false? Cu ce asputea sa le lipesc? Arata mai bine ca naturale? E sanatos pentru unghii? Cu ce le dau jos? Multumesc anticipat! Fundita!

Răspuns Câştigător
| Anonimmm17 a răspuns:

Buna. In principiu nu am o parere nici rea, nici buna. Dar cred ca sunt elegante. Adica arata mai feminin. Ai putea sa le lipesti si cu superglue dar sa pui foarte putin.
Depinde ce unghie naturala ai. daca ai unghiile sanatoase si mari evident ca o sa arate mai bine cele naturale.Dar nu uita ca si cele micute sunt dragute happy Sunt mii de modeluri pe care le-ai putea incerca.
Nu e foarte sanatos cu orice solutie le-ai lipi dar nici nu cauzeaza mari probleme unghiilor, iti spun din propria experienta happy Ca doar nu iti pui in fiecare zi.
Poti tine manutele putin in apa fierbinte si apoi le indepartezi sau fie cadea ele in scurt timp happy
Dupa vor fi putin albicioase din cauza lipiciului, dar le stergi cu acetona si eventual poti folosi un lac de unghii transparent happy Nu va fi mare schimbare dupa ce ti le dai jos pe cele false.
In concluzie eu zic ca poti incerca macar o data pentru ca nu e nicio problema daca nu abuzezi de acest lucru happy
Eu foloseam un lac de la farmec, baza de unghii, care era super tare pentru unghiile mele happy
Sper ca te-am ajutat. Shiny girl :*

13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Oribil

| justanotheruser99 a răspuns:

Părerea mea e ca sunt niste prostii. De lipit se pot lipi cu un lipici special. Cu siguranță nu arata așa de bine ca cele naturale, iar pe deasupra mie una mi s-au exfoliat unghiile de toată frumusețea după ce mi-am pus o data, iar de atunci nu mai folosesc, adică nici nu stiu de ce am încercat, nu mi-au plăcut niciodată. Nu stiu cu ce se dau jos, mie mi-au căzut după 2 zile. Daca vrei poți încerca sa îți pui, e decizia ta, dar eu nu prea îți sugerez. happy

| AlexandraColar explică (pentru justanotheruser99):

Teoretic,nici eu nu vreau! Dar am unghii scurte, si am un eveniment! Nu stiu ce sa fac!? happy

| AlexandraColar explică (pentru justanotheruser99):

Ce s-a intamplat supa ce le-ai dat jos? Cum ai reactionat? Si...Ce s-au intamplat cu unghiile tale? laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Daca chiar trebuie, pune-ti unghii de gel, sunt cat de cat acceptabile, rezista mai mult, daca sunt făcute bine.
Teoretic, nu le-am dat jos, mi-au căzut laughing (calitatea), pai cum sa reacționez? M-am enervat ca am dat banii pe niste prostii când puteam sa-mi iau o oja sau un întăritor de unghii. In legătură cu unghiile, îmi erau cu lipici uscat unele, iar eu cum nu il suport am început sa il dau jos, iar cu el a mers si un strat din unghie, așa ca mi le-am tăiat scurt de tot si le-am tot dat cu un fel de balsam de unghii pentru întărire si hrănire, iar peste doua saptamani mi-au crescut frumos. Iar acum, gratie înțelepciunii, de a nu folosi unghii false/ puse am unghii frumoase, care arata bine chiar si scurte, cu sau fara oja. happy

| Blackrose4 a răspuns:

Bună!

Eu nu îți recomand să dai banii pe unghii false cumpărate din magazine pe care ți le lipsești singură cu lipici special sau cu superglue. E o prostie...şi nici nu te țin. Arunci banii degeaba. Alea nici nu trebuie să le dai jos, cad singure după câteva zile.
Îți recomand să încerci unghiile cu gel. Mergi la un salon sau la cineva care se pricepe să pună gel. Poți să îți faci orice model doreşti, orice formă a unghiei (mari, mici, ovale, pătrate) şi te va ține o lună sau chiar mai mult. Merită să încerci măcar odată, arată foarte bine şi nu îți face griji că vor avea de suferit unghiile tale pentru ca nu este deloc aşa. Unghiile nu se degradează dacă ştii să ai grijă de ele, indiferent de câte ori îți pui gel sau tips.

| AlexandraColar explică:

Vreau mai multe raspunsuri, sa aleg unul castigator!

| Anonimmm17 a răspuns:

Eu nu am avut niciodata probleme cu unghiile, gen sa mi se rupa sau sa se exfolieze. Cred ca de la baza de la Farmec. thinking Dar nici nu am abuzat de oja sau unghii false, e bine sa le incerci pe toate.
Iti pot trimite in privat o poza cu unghiile pe care le-am avut, si naturale happy

| Anonimmm17 a răspuns:

Pai nu cred ca e nevoie sa tina mult. E de ajuns sa tina in ziua evenimentului.winking Oricum cu orice le-ai lipi nu dureaza mai mult de 5 zile, decat daca pui foarte mult, dar nu recomand. big grin

| abby19 a răspuns:

Bunahappy eu am avut unghii cu gel puse adica cu tips, acum cateva luni.Am tot auzit intr una:"Nu iti pune, ca iti strica unghia naturala".Dar cu toate m-am decis sa imi pun, si foarte bine am facut. Unghia nu mi s-a stricat de loc, doar ca mai iau pauze de o luna doua ..nu le tin foarte mult.Eu te sfatuiesc sa iti pui, plus ca sunt foarte frumoase. Sper ca te am ajutathappy

| Ppetro a răspuns:

Nu iti afecteaza sanatatea! Le poti lipi cu Super Glue, picatura, adeziv etc. Cam t toate fetele fac asa! Succes!
Fundita?

| Kira5854 a răspuns (pentru Ppetro):

Cu superglue cad repede, mie mi-a ramas una in friptura odata...si sa nu crezi ca masam fripturalaughing

| Samanta123456789101112 a răspuns:

Am avut de foarte multe ori unghii false si le poți lipii cu lipici specilal eu am îndepărtat lipiciul cu pila electrică dar dacă nu ai una poți folosi o pila normala
Sunt foarte bune dar depinde de unde le iei ale mele erau profesionale