| NiceBrownEyes a întrebat:

Ce pot face ca sa-mi dispara cearcanele?

Răspuns Câştigător
| ella2o a răspuns:

Daca ai cearcane se poate sa ai lipsa de vitamina A; in cazul asta mananca morcovi cat de des poti, si cruzi sunt foarte buni. Daca e de la lipsa somnului poti da o groaza de bani pe creme de firma sau metodele bunicii:pune seara si dimineata pe ochi felii de castravete/cartof si tine-le 5-10 min. Poti face ceai de menta/musetel/tei, il lasi la racit si faci o compresa care se tine pe ochi aprox. 10 min. Si eu am avut cearcane vara trecuta si aceste metode au functionat. happy

7 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Sa te culci mai devreme si sa nu stai prea mult la calculator. Asa am procedat si eu si mi-au disparut. Succes!winking

| MatildaPetrini a răspuns:

Foloseste o crema cu un factor de protectie mai mare decat cea pe care o folosesti pentru restul fetei. In acest fel zona de sub ochi nu se va bronza la fel de repede precum restul pielii, parand mai deschisa la culoare. Aplica aceasta crema pe tot parcursul anului, ai sa vezi pe este ceva timp ca nici n-ai sa ai nevoie de anticearcan! Eu fac asta de jumatate de an si, sincer! Chiar face minuni happy

Pwpici happy love struck

| blackwidow a răspuns:

Dormi

| dعα a răspuns:

Si eu am sa stii pai trebuie sa iti faci o masca naturala pentru mai multe informatii consulta medicul sauhttp://www.garbo.ro/......flati.html

| ReDuCtHaA a răspuns:

Dormi dupa-amiazawinking(funda):X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa un program de odihna corespunzator(7-8 ore pe noapte), maseaza in fiecare zi si/sau seara(la alegere)fiecare cearcan cu o bucata de gheata(cam 1/3 dintr-un cub), pana la topirea completa a acesteia.Primele rezultate se vad din prima saptamana.

| blackdragon_7370 a răspuns:

Ai putea sa dormi mai bine (sa nu te culci sau sa te trezesti prea tarziu) happy