| MrFunky2 a întrebat:

Cum fac cearcanele sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Incearca sa te hidratezi cum trebuie si sa dormi cat e nevoie. ca o solutie rapida e anticearcanul, daca vrei remedii naturale incearca ulei de migdale si te dai in fiecare seara inainte de culcare si dimineata te speli sau felii de castravete/cartofi pe ochi timp de 10-15 minute, pliculete de ceai de musetel umezite puse pe ochi cam 30 minute

| Daniel9988 a răspuns:

Pai ca sa dispara cearcanele trebuie sa dispara si cauza lor.

1.Dormi suficient(macar opt ore pe zi sunt recomandate)
2.Nu mai sta atat cu telefonul, televizorul si calculatorul(cel mult doua ore pe zi, in total)

Si stai cu cate o felie de castravete pe ochi timp de 30 minute, sau mai bine da cu crema Doina, are extract de castravete si nu are parabeni si alte tampenii.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cartofii si castravetii sunt intr-adevar solutii de moment, la fel ca pliculetele de ceai tinute la congelator si aplicate pe ochi, insa nu trateaza cauza.
Vin din interior, deci ai grija la alimentatie, la stres, la odihna, hidrateaza-te corespunzator, fa putina miscare.

| BiancaMaria1096 a răspuns:

Încearcă cu cartofi sau castraveți s-ar putea să meargă, dacă nu, vei apela la make-up