| Anasta11200 a întrebat:

Ce pot folosi pentru a prinde unghii false? Am folosit genul acela de abțibilduri cu lipici dar s-au terminat și acum multe unghii dau să se dezlipească. Nu am de gând să îmi pun super glue sau mai știu eu ce, sfaturi?

Răspuns Câştigător
| maxtersup a răspuns:

Adeziv special pentru unghii false: Există adezivi speciali creați pentru unghii false, care sunt concepuți să asigure o aderență puternică, dar să fie ușor de îndepărtat atunci când dorești să îți îndepărtezi unghiile false. Acești adezivi sunt disponibili în magazinele de produse de îngrijire a unghiilor sau online.

Bandă adezivă dublu adezivă: Poți încerca să folosești o bandă adezivă dublu adezivă, care poate fi aplicată între unghia naturală și unghia falsă pentru a asigura o prindere mai bună. Asigură-te că alegi o bandă special concepută pentru aplicarea pe piele sau unghii și că este suficient de puternică pentru a susține unghiile false.

Gel sau rășină specială: Unele persoane preferă să utilizeze gel sau rășină specială pentru a prinde unghiile false. Aceste produse necesită de obicei o lampă UV pentru a se întări și pentru a obține o prindere solidă. Această metodă poate necesita mai multă experiență și poate fi mai complicată pentru a fi realizată acasă, așa că ar putea fi util să consulți un tehnician de unghii profesionist.

Indiferent de metoda pe care o alegi, este important să urmezi cu atenție instrucțiunile produsului pe care îl utilizezi și să aplici unghiile false pe o suprafață curată și pregătită corespunzător (unghii bine șlefuite și degresate). De asemenea, evită utilizarea forței excesive pe unghiile false pentru a preveni deteriorarea unghiilor naturale.

Dacă ai îndoieli sau îți este dificil să aplici unghiile false singură, poți solicita ajutorul unui tehnician de unghii profesionist care poate oferi sfaturi și asistență adecvată

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista multe adezive naturale, pe care le poti incerca.
Cele mai la indemana sunt: amestecul de faina alba + apa sau albusul de ou.
Pentru lipire mai puternica se poate incerca o mica picatura de aracet sau asemanator, care se dizolva cu apa.

| dullcat a răspuns (pentru Bula):

In general unghiile se pun astfel incat sa reziste cand folosesti mainile.Sugestiile astea de proiect diy pentru scoala nu ar rezista nici 10 minute.

| Bula a răspuns (pentru dullcat):

Daca vrei sa reziste mult, lipesti cu "Prenadez" sau cu "Picatura". big grin
Va rezista pana ce creste unghia, s-o poti taia. tongue

| dullcat a răspuns (pentru Bula):

Mor de ras.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa mergi tot la cine ti-a pus unghiile.Nu poti folosi lipici asa de oricare, deoarece, pe langa faptul ca e toxic, iti vor fi si unghiile afectate negativ.

| Anasta11200 explică (pentru dullcat):

Ideea este că nu sunt făcute la salon, am luat un pachet și le-am pus eu de capul meu

| dullcat a răspuns (pentru Anasta11200):

Am inteles.Pai atunci nu poti avea pretentii sa reziste.Cel mai intelept ar fi sa le dai pe toate jos.

| Catrice a răspuns:

Exista lipici pentru unghii lol

| Anasta11200 explică (pentru Catrice):

Știu că există dar n-am așa ceva

| Catrice a răspuns (pentru Anasta11200):

E și greu sa mergi în supermarket sa cumperi.

| Anasta11200 explică (pentru Catrice):

Nu toți stau în oraș cu supermarket la 3 pași dragă. N-am cum să merg când vreau eu

| Catrice a răspuns (pentru Anasta11200):

A deci vrei sa folosești unghiile pe post de sapa. Am înțeles.

| Anasta11200 explică (pentru Catrice):

Vezi că ști

| sammie a răspuns:

Sincer, mai bine ți le faci la salon dacă cu lipici special nu vrei.