| Xenna123 a întrebat:

Cine ma poate ajuta in legatura cu ojele astea ce sunt la moda happy Care este diferenta intre oja semipermanenta si oja permanenta? cum se aplica corect, zis pe romaneste, ca tot citesc pe net ca se da o baza pe sub oja.La ce se refera? Unele ca se da direct pe unghie, altele ca sa da o baza.Ce este baza?

2 răspunsuri:
| anarawwr a răspuns:

Oja permanenta se ia FOARTE, FOARTE GREU. Oja semipermanenta se ia mai usor. Da, exista un fel de lac pe care il gasesti in magazinele de cosmetice care se da pe unghie si care o protejeaza si face oja sa "stea" mai mult.
Ojele la moda sunt cele neon, verde, albastru si alte culori cu adevarat "tipatoare". Nu mai sunt la moda chestiile inflorate, aplicate ca niste stickere pe unghie.
Sper ca te-am ajutat. Funda?