| daniela_7403 a întrebat:

Cind stau ashezata stau cam aplecata, si burta se gramadeshte, cind ma ridic dreapta pe burta am 2 linii orizontale roshii, ma intreb sunt oare vergeturi? mentionez ca nu sunt grasa...merci,si ma scuzati de intrebare(suna cam prosteshte dar asta e... zic si eu ce ma doarehee hee

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Stai linistita, nu sunt vergeturi. Datorita muschilor care stau compresati se produce o strangulare a circulatiei sanguine care se manifesta prin acele dungi. In scurt timp totul revine la normal, eventual poti sa te masezi putin.

| andreea7520 a răspuns:

E ceva destul de normal happy

| Oktavian a răspuns:

Nu esti grasa deloc"cred" cin vad poza

| addflo a răspuns:

Nu, nu sunt vergeturi, stai linistita :)
Vergeturile apar la intinderea brusca a pielii din cauza ingrasarii (in general). Cel mai des apar la femeile gravide care trec prin cateva schimbari esentiale.
Liniile vor fi mai albe decat pielea inconjuratoare si variaza in dimensiune. Uite un exemplu: http://cdn-write.demandstudios.com/upload//4000/000/00/5/34005.jpg
Sper sa fii mai linistita.