| Vali87 a întrebat:

Cine a folosit Skinoren gel pentru cosuri? V-a ajutat? Dc da, la ce? Cosuri, exces de sebum? SI cel mai important LA PETE ROSII BRUNE, si-a fc vreun efect? Si cat timp l-ati folosit?

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu am folosit si nu, nu m-a ajutat prea mult. Adica la inceput era ok dar dupa un timp nu-si mai facea efectul cum trebuie + ca incepuse sa usuce pielea fara sa usuce si cosurile. Nu l-am folosit dupa ureche a fost la recomandarea dermatologului dar nu am fost multumita. Acum am o alta schema de tratament, de la alt doctor si e mult mai bine. In mare : pe cosurile rosii dai cu fucidin [ dimineata ] si crema preparata de la farmacie [ seara ] iar pentru pete cu Retin-a [ seara ]. Mai is si alte creme, geluri de curatare. daca te intereseaza toata schema spunetongue

| laura23 a răspuns:

Sincer, pe mine nu prea m-a ajutat.M-am luptat cu acneea de la 13 ani ( inca ma mai lupt insa mi-a trecut in proportie de 90 % happy ). Deci, cum iti spuneam, pe mine nu m-a ajutat deloc.Nu s-a vazut nici un efect sad. Acum depinde de pielea fiecaruia, e posibil ca tie sa iti mearga. Insa eu iti dau un sfat : mai bine cu banii pe care vrei sa-i dai pe Skinoren mergi la un dermatolog, nu face aceeasi prostie ca si mine.Asa am facut si eu si am cheltuit o groaza de bani pe produse care desi se spune ca sunt bune, mie mi-au facut mult rau, nu te mai lua dupa ce spune lumea ca e bun, ca nu e bun, asa am facut si eu si m-am dat pe fata cu toate cremele posibile si mi-au afectat tare tenul. sad
Mergi la dermatolog, e cea mai buna solutie, ti-o zic din proprie experienta happy

| Ivona333gabrielaeduard a răspuns (pentru laura23):

Buna! eu de exemplu am fost la dermatolog si mi-a dat pana acum doar creme care nu mi merg..de exemplu duac, cicaplast, efeclar si un antibiotic.Acum mi-a dat skinoren sper sa vad diferente...

| Alysée a răspuns:

Am folosit,e f bun pentru cosuri ca le dezumfla si pentru sebum, il folosesc in fiecare seara inainte de culcare, mi l-a prescris medicul impreuna cu niste pastile. Daca e ceva grav, mai bine du-te la medic. Pentru pete este bunicel, le decoloreaza un pic, dar nu e special pentru asta. Oricum mai bun decat Zynerit, cel putin pentru mine. Efectele se vad de pe o zi pe alta.
Pentru petele lasate de acnee stiam de aloe vera si suc de lamaie care le decoloreaza un pic. Am vazut aloe in farmacie era ceva mai scumpa, dar si tubul era mare, chiar as vrea si eu sa-mi iau.

| roxana94 a răspuns:

Eu am folosit skinoren gel pentru cosuri, dar l-am folosit impreuna cu zinerit. Cosurile mi-au mai trecut, desi mai aveam, dar mi se facea fata foarte uleioasa. L-am folosit aprox. 3 luni, dar am renuntat sa il mai folosesc deoarece a inceput sa ma piste fata.

| blondyundercover a răspuns:

E prima zi cand folosesc skinoren gel dar aveti mare grija, eu nu am multe cosuri, doar pe frunte cateva si l-am cumparat la recomandarea medicului de familie dar ma ustura si ma manaca fata de la el a trebuit dupa 5 minute sa ma spal pe fata ca nu am rezistat si ma mancanca in continuare.Deci aveti mare grija cei cu tenul mai sensibil

| Vali87 explică (pentru blondyundercover):

Trebuie sa te dai intr-un strat subtire, nu gros. Si eu patesc asa dar ma dau putin si ma ustura dar nu foarte tare 10 15 minute si nu trebuie sa ma spal pe fata. Daca ai ten sensibil te poti da la inceput o data la 2 seri.