| Andreimau a întrebat:

Cineva care a folosit creme pentru vergeturi, functioneaza?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Functioneaza doar daca te dai inainte sa apara vergeturile. Dupa ce au aparut poate le coloreaza putin dar nu o sa le faca sa dispara.

| Lukasssz a răspuns:

Din pacate nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă cu bio oil cât sunt roz, dar slabe șanse! Cu laserul le mai poți diminua doar, dar te va costa mult fiindcă vor fi necesare mai multe ședințe.

| Andreimau explică:

Pai si nu poţi scapa in niciun fel de ele?

| Eireann a răspuns (pentru Andreimau):

Nu, doar tratamentul cu laserul le poate diminua.

| vladyna a răspuns:

Salut!

Depinde in ce sens vrei sa functionezi. Daca ai deja vergeturi si vrei ca o crema sa te ajute sa dispara de pe corp nu prea ai sa vezi asa ceva. In cel mai bun mod le va decolora mai tare si vor fi mai putin observabile, dar nu vor disparea. Daca nu ai vergeturi si treci printr-un episod care ar putea duce la formarea lor, atunci cred ca te-ar ajuta.
Repet, odata aparute doar cu laser mai pot fi scoase. Altfel nu. Daca nu au aparut, poti folosi crema, cel mai probabil va incetini aparitia lor.