| anonim_4396 a întrebat:

Crăciun fericit, TPU!
Vin aici cu o treabă destul de ciudată aș spune eu.
Deci eu am un ten mediu, un pic spre brunet și am părul șaten închis. Am observat astăzi că începe să mi se deschidă părul la culoare, ba chiar mi-au apărut câteva fire blonde, strălucitoare la lumină. Deși nu i-am făcut absolut nimic! Nici părinții mei nu pot explica fenomenul. Mă puteți lămuri voi? Funda! happy

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Parul se deschide in mare parte de la soare.
Deci, da vina pe soare happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa se intampla nu cred ca exista vreo explicatie pentru chestia asta..Eu cand eram mic eram blond acum sunt brunet

| frostxtq a răspuns:

Nu exista o explicatie anume, parul si tenul se schimba in functie de factorii din jur si de produsele pe care le folosesti. Chiar daca tu spui ca nu ai facut nimic, iti garantez ca ai facut ceva involuntar. Folosesti si tu sampon, balsam, eventuale masti pentru par, machiaj pentru ten... Probabil anumite substante din produsele pe care le folosesti au provocat schimbarile.

| Nonameagain a răspuns:

Ca se inchide sau se deschide parul la culoare, de vina sint multi factori: samponul, soarele, sint primii.

| raresandrey a răspuns:

,,ten brunet,, pff, eventual ai vrut să spui că măsliniu, care-i faza? părul se regenereaza tot timpul si sunt foarte multi factori care influenteaza ceea ce ai spus tu.LOL