| Jenniffer a întrebat:

Cum asi putea sa-mi fac parul sa creasca putin mai repede? Vreau sa mentionez ca am parul pana la umeri si imi creste destul de lent. Mama vrea sa ma tund dar eu nu vreau deoarece incerc sa mi-l cresc. Nu folosesc placa de par, doar uscator de par dar nu prea mult. AM si un spray pentru intretinerea varfurilor, daca mai aveti idei ca sa-l fac sa creasca mai repede si sanatos?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat rețeta cu grîu încolțit.
Iată și link-ul
http://www.efemeride.ro/miracolul-din-bobul-de-grau-incoltit

| StayChill a răspuns:

Pai la mine creste daca nu il spal cam 1-2 saptamani.Cred ca o sa dea rezultate.La mine a dat.Cand ma spal des mie mi se face subtire si sa stii ca am un par foarte gros.Ma spal cam o data pe saptamana (dar il spal serios) si parul meu e foarte sanatos. Sper sa te ajute sfatul meu. Funda? Te rog!

| izabelalessia a răspuns:

Cel mai recomandat e sa mergi la un salon pentru un tratament pentru cresterea parului. Parul sa fie tuns din 2 in 2 luni fara sa fie luat din lungime si spalatul :sampon,clatesti,din nou sampon, clatesti, tratament
, clatesti, balsam, clatesti.
Scalpul trebuie sa fie masat foarte bine. Spalat cam de 2ori pe sapt.Chiar daca observi ca este foarte murdar il lasi asa.Sa nu bei coca-cola, cafea. sfatul vine de la un hairstylist.succes

| MyaMyuka00 a răspuns:

Poate ai capetele putin "arse". Din motivul asta parul nu creste probabil. Este bine sa ti le tunzi si atunci parul va creste mai repede. Foloseste mult balsam si mult succes in continuare big hug!

| Jenniffer explică (pentru MyaMyuka00):

Multumesc kiss. Nu cred ca am capelele arse pentru ca m-am tuns cam de vreo 2 luni si chiar nu folosesc chestii care le-ar putea arde. thinking

| MyaMyuka00 a răspuns (pentru Jenniffer):

Pai... am spus arse nu in adevaratul sens al cuvantului. am auzit pe la cei mari k asa ziceau. ma refer ca poate sunt un pic tocite... stiu eu cum sa zic, tari! scuze pentru confuzie! happy

| Jenniffer explică (pentru MyaMyuka00):

Da, stiu si acel sens al cuvantului, cred ca te referi la "roase" big grin

| Aly1864 a răspuns:

Pai poti. Ocazional, odata pe luna taieti putin din varfuri, si va creste mai repede. Eu asa fac. Bafta.