| OnutzaIlm34 a întrebat:

Cum imi dau seama daca am celulita? Am picioarele umflate in partea de sus. Si daca da, cum scap de ea?

3 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

Celulita are un aspect ca de coaja de portocala, ca niste gropite in piele in special se observa cand stai jos atunci se strange pielea si e mai evident. Scapi de ea daca te hidratezi foarte bine, faci masaje anticelulitice acasa cu o perie speciala, foloseste zat de cafea si sa te freci pe picioare, e ca un scurb si e foarte bun si sport in special exercitii pentru picioare. Sunt si alte metode dar costisitoare si rezultatele sunt aceleasi.

| Daria0123456789 a răspuns:

Ai grija la dieta. Evita sarea si dulciurile in exces, grasimie, prajelile. Bea apa suficienta. Respecta orele de somn. Fa sport. Si vezi apoi cum se aseaza lucrurile.

| Satena_D-soara_1991 a răspuns:

Celulita apare sub formă de mai multă grăsime acumulată, adică arată ca şi cum ai nişte cute în piele şi ţi se strânge, nu ştiu exact dacă înţelegi. Cert e că apare atunci când te îngraşi. Nu cred că ce ai tu se numeşte celulită... Oricum, scapi de ea prin exerciţii de tonifiere.