| lulugabi a întrebat:

Cum imi pot face varfurile colorate dar fara vopsea?

Răspuns Câştigător
| Aldea_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Pai ar fi doua variante:
1.Sa-l faci cu spray nuantator
2.Cu hartie creponata
Uite pasii pentru hartie:
Eu stiu sigur metoda care merge.Este urmatoarea:fierbi apa si cand termini de fiert o torni intr-o cana in care pui multe fasii de hartie creponate de aceeasi culoare si iti bagi varfurile parului sau ce vrei u sa iti vopsesti acolo in cana timp de 30 de minute, apoi te duci sa te stergi cu un prosop si te usuci la par. Dupa asta vei avea un par minunat colorat!

| Anonimasdfgf a răspuns (pentru Aldea_Ana_Maria_1992):

In cat timp se duce culoarea, daca nu te superi ca intreb :3!

| dragutzairina a răspuns (pentru Aldea_Ana_Maria_1992):

Buna voiam sa te intreb despre varianta cu hartia creponata.La spalare se duce culoarea?big grinMultumesc

| lulugabi explică (pentru Aldea_Ana_Maria_1992):

Si cat dureaza?

| Aldea_Ana_Maria_1992 a răspuns (pentru lulugabi):

Depinde de hartie.

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cu vopsea sau spray nuanţator, însă nuanţa nu va fi intensă!
Dacă vrei ceva intens, trebuie să le decolorezi şi după aceea să le vopseşti cu vopsea propriu-zisă.
Baftă!

| Anonim0100 a răspuns:

Sunt acele sprayuri ( nuantatoare) care dupa spalare dispare culoarea. Pa, pa!

| Aldea_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Eu stiam ca se duce dupa cateva spalari, nu din prima.

| mimilolaarae a răspuns:

In farmacii exista un fel de vopsea (mov,roz, verde, albastra, poate mai sunt si alte culori, nu stiu) cu care iti poti colora parul. Culoarea se duce la prima spălare.

| Dariana1999 a răspuns:

Incalzesti putina apa si o pui intro cana ceva pui hartie creponata si o lasi sai iasa culoarea si apoi iti bagi varfule in cana.