| RedRose1 a întrebat:

Cum pot sa scap de cearcane ( inafara de somn )?

5 răspunsuri:
| ιυвιтα a răspuns:

Eu am încercat ceva mai ciudat si a mers.
Iei doua linguri, le umezesti, le pui în congelator, lasi 2-3 ore sau peste noapte si dupa ce te demachiezi, le pui pe ochi si stai cu ele vreo 4-5 minute.
( cu partea bombata pe ochi)
Succes!
Xoxo
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de migdale dulci, ajuta la iluminarea zonei.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Având pielea foarte hidratată: folosește o cremă grasă sub ochi și cel mai important, bea multă apă!

| Eve11 a răspuns:

Bună! Sucul de cartofi combinat cu suc de castravete estompează cearcănele. Se amestecă cele două sucuri și se aplică pe cearcăne folosind două dischete demachiante, care se mențin 20 de minute pe piele.

| Denisuk21 a răspuns:

Pune doi saculeti de ceai de musetel la infuzat in apa fierbinte si apoi toarna apa rece deasupra lor/aplica saculetii pe pleoape timp de 15-20 de minute. Ceaiul de musetel ajuta la reducerea cearcanelor. Sper ca te-am ajutat happy