| Annonymus0000 a întrebat:

Cum sa fac sa scap de cearcane? urgent! funda!(p. s. pe langa mai mult somn)

Răspuns Câştigător
| W1z4rd a răspuns:

Atat pentru prevenirea cat si pentru tratarea cearcanelor, medicii nutritionisti ne recomanda o dieta alimentara formata din legume precum: spanac, urzici, ceapa verde, praz, morcovi, andive, salata verde. Consumarea acestor legume are rolul de a purifica sangele, inlaturand toxinele pe care le acumuleaza. In functie de calitatea si culoarea sangelui care iriga vasele din epiderma, cearcanele se vor deschide la culoare, devenind mai putin vizibile. In acelasi timp, incearca sa elimini din alimentatie pastele fainoase si dulciurile deoarece amidonul continut de acestea accentueaza cearcanele. Renunta de asemenea la mancarurile si bauturile prea sarate.

-Pentru estomparea cearcanelor, poti aplica dedesubtul ochilor comprese cu ceai de albastrele alternandu-le cu cele de musetel cald. Eficiente impotriva cearcanelor pot fi insa si compresele reci cu ceai de sunatoare. Pentru atenuarea cearcanelor, in zona de sub ochi mai pot fi aplicate si felii de castravete sau de cartof crud.

-De cate ori ai ocazia, nu ezita sa faci plimbari in aer liber intr-un usor mars fortat. Trucul este unul simplu si banal: oboseala fizica combate insomnia, inducand starea de somn, iar prin oxigenarea sangelui sunt eliminate toxinele, restabilindu-se astfel echilibrul arderilor.

-Efectueaza o serie de exercitii de respiratie in fata unei ferestre deschise. Fa un set de 5-10 inspiratii si expiratii de doua ori pe zi, iar apoi mareste ritmul treptat pana cand ajungi la un set de 20 de inspiratii si expiratii, efectuat tot de doua ori pe zi.

6 răspunsuri:
| Enma a răspuns:

Te dai cu fonde de ten bun sau ia este chiar ceva de garnier pentru cearcane?

| CookieMonsta a răspuns:

- Pune felii crude de cartof in fiecare dimineata, pe ochi, si vei vedea diferenta.
-Pune pliculete de ceai de tei, scufunda-te intr-un castronel cu apa rece si apoi le aplica pe ochi timp de 10 min.
-Crema de la Artistry.
sau
Http://www.icosmetice.ro/428-crema-antirid-farmec.html
http://www.envy.ro/......-ochi-9376
http://www.targetshop.ro/sugestii/crema-antirid-aslavital-instant

| lylo a răspuns:

Redu sarea pentru ca ea retine apa din corp, si incearca sa te odihnesti mai mult

| AnonimGirl a răspuns:

Le poti acoperi cu fondul de ten si nu se mai vad de loc cearcanele. Mai poti sa faci si niste tratamente naturale. Funda?

| SloOpY a răspuns:

Un corector sau fond de ten
bafta
funda?

| DanielW a răspuns:

Cred ca poti folosi farduri. Scuze pentru raspunsul scurt, dar sper ca a fost de ajutor