| Andy_Andrei_1996 a întrebat:

Cum pot scapa pentru totdeauna de punctele negre,am incercat tot felul de lotiuni de la Favisan,produse naturiste facute acasa,dar nimic nu a functionat,iar stoarcerea lor e dureroasa si imi lasa niste urme partiale,ma puteti ajuta, va rog.

Răspuns Câştigător
| Auslesse a răspuns:

Incearca urmatoarea masca, pe care o poti face tu acasa.
iti trebuie un albus de ou pe care-l bati pana se face spuma si peste care adaugi 2 linguri de malai. aplici amestecul ala pe zonele cu probleme si lasi sa se usuce. dupa ce s-a uscat, indepartezi masca si clatesti cu apa calduta.
sper sa reusesti!
bafta!happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Stai cu fata deasupra unor aburi, apoi prin presare le poti scoate usor.
Te pup!

| onlyme2851 a răspuns:

Buna! Poti folosi un produs ce curatare, de preferat ceva care sa fie exfoliant. Ideea e sa iti cureti tenul foarte bine, pentru ca porii sa nu astupe cu sebum, praf etc si astfel sa iti apara puncte negre.

| JajaAliensHere a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti cumperi niste plasturi speciale impotriva punctelor negre(desobstruant pour les pours).
Ii gasesti prin carrefour market. Sunt foarte usor de folosit: se aplica pe nas, se asteapta 15 minute si apoi te speli, iar pentru o luna ai scapat de punctele negre. happy
Sper ca ti-am fost de folos!