Cum să ai unghii frumoase şi sănătoase?

Vara este, prin excelenţă, sezonul frumuseţii! Vara încercăm coafuri noi, purtam accesorii simpatice şi ne place să avem mereu unghii îngrijite şi frumoase. Astfel, manichiura şi pedichiura se regăsesc, fără îndoială, pe lista noastră de priorităţi. Şi, pentru că ne place să schimbăm des culoarea şi modelele de pe unghii şi să le asortam cu diferite ţinute, este foarte important să nu uităm să le îngrijim corespunzător.

Unghiile frumoase sunt în primul rând sănătoase şi puternice. Unghiile tari, dar casante sau cele moi, care se rup uşor, unghiile care se exfoliază, agăţând ţesăturile, precum şi cuticulele complet inestetice care cresc pe suprafaţa acestora, sunt doar câteva din problemele cu care ne confruntăm atunci când vine vorba de îngrijirea unghiilor.

Plecând de la aceste probleme, specialiştii noştri au creat o serie de produse care, folosite cu regularitate, remediază sensibilităţile, refăcând textura unghiilor şi redându-le flexibilitatea naturală.

Noi va propunem sa incercaţi gama Tratament Expert include 5 produse îmbogăţite cu vitamine şi uleiuri hrănitoare cu acţiune reparatoare.

1. Tratamentul cu vitamina B5 ne ajută să scăpăm de unghiile moi şi fragile care compromit orice manichiură şi pedichiură.

2. Aplicarea săptămânală a Bazei complex fortifiant menţine sănătatea şi elasticitatea unghiilor.

3. Peeling-ul cuticular este ideal pentru împingerea cuticulelor la baza unghiei, iar

4. Uleiul pentru cuticule le hidratează şi catifelează.

5. Pentru că ni se întâmplă tuturor ca după aplicarea ojei să petrecem o bună perioadă de timp aşteptând să se usuce, specialiştii noştri au creat Spray-ul cu uscare rapidă, ce reduce la jumătate timpul de uscare a lacului pe unghii şi ajută la păstrea unei manichiuri intacte.

7 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Ingrijinde-le.

| crissa20 a răspuns:

Da, putem avea unghii sanatoase ingrijindu-le! produsele farmec ajuta! dar trebuie sa avem grija si ce alimente consumam, ele au un rol esential in activitatea cuticulara, atat a unghiilor, cat si a parului!

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Ingrijndele

| ღAngiießăă a răspuns:

Presupun că trebuie calciu şi lac întăritor?

| coco4000 a răspuns:

Eu pentru unghi frumoase si rezistente iau calciu

| dizzybyfi5 a răspuns:

Da laughing

| Catalin_Vatamaniuc_1998 a răspuns:

Ai putea face o baie in zer
sa iti intaresti unghiile am vazut la tv