| RMădă a întrebat:

SALUT TPU! As avea nevoie de niste modalitati de ingrijire a parului. nu stiu din ce cauza fac foarte multa matreata si nu stiu cum sa scap. Sampon am de calitate si balsam. dati-mi o idee ceva. MULTUMESC!:*

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Fierbe niste frunze de nuc, si apoi spala-te de 2 ori pe saptamana, cu siguranta vei scapa de matreata sau cumpara nizoral de la farmacie... dupa primele doua spalari nu mai ai nimic! Daca nu trece e posibil ca matreata sa fie cauzata si de o infectie, atunci fa-ti niste analize da? bafta!

| Alexutza25 a răspuns:

Si eu faceam matreata intr-un timp. Acum depinde de persoana. Matreata se face de la stres am inteles, si inca ceva laughing sincer nici eu nu stiu cum sa scapi de ea... dar faza cu frunzele de nuci e destul de buna. Ai grija.am auzit ca nucile iti inchid culoarea parului...acum nu stiu :-s

| RMădă explică (pentru Alexutza25):

Super din satena ma fac bruneta. multumesc pentru raspunsuri! am sa incerchappy

| Distance a răspuns:

Eu am scapat de matreata cu samponul Wash&Go anty matreata. Merita sa incerci. De obicei, matreata apare atunci cand folosesti mult sampon sau din cauza marcii samponului. Sa imi spui daca merge