| Eupt a întrebat:

Cum sa scap de punctele negre de pe fata.Am incercat cu creme dar degeaba.ceva naturist sau o reteta babeasca? Ma puteti ajuta. Funda

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Punctele negre se îndepărtează prin presarea zonelor afectate după o baie de aburi pentru dilatarea porilor și apoi comprese reci cu ceai de mușețel, demachere obligatorie seara chiar dacă peste zi nu s-a folosit machiaj, un tonic care închide porii.
Pa, pa.

| ZuZy123 a răspuns:

Buna...Fierbe apa si dupa aceea pune 2 plicuri cu ceai de musetel, apoi stai cu capul deasupra aburilor 5-10 min iar apoi stergete pe fata cu un servetel si vei vedea punctele negre cu disparwinking

| Elly213 a răspuns (pentru ZuZy123):

Daca poate sa respire acolo e bine.Am incercat.Problema este ca iti storci puctele acelea pe moment dar tot vor reaparea.