| sandra_salamandra a întrebat:

Cum sa scap de punctele negre de pe fata fara sa ma irit ca naiba?

7 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu am Garnier 3in 1 e f bun

| Vyio a răspuns:

Incearca Normaderm de la Vichy, gel cu particule abrazive. E foarte bun, eu il folosesc.

| miriam a răspuns:

Foloseste un gel pentru fata cu efect "scrub", sunt foarte bune pentru indepartarea celulelor moarte si a punctelor negre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un gomaj pe săptămână ar fi ideal pentru a îndepărta celule moarte și punctele negre.
Seara obligatoriu demachiaj chiar dacă în ziua respectivă nu te-ai machiat, sunt factorii externi care au intrat în contact cu pielea: praful, ca exemplu.
Când îndepărtezi punctele negre trebuie să ai porii dilatați pentru o ușoară presare a pielii acolo unde sunt punctele negre. Pui comprese calde cu ceai de mușețel pe față înainte să te apuci de treabă. După ce ai terminat te speli doar cu apă rece pentru a închide pori și apoi o cremă hidratantă încheie tratamentul.
Atenție: nu mai pune mâinele murdare pe față, este un factor de creștere a numărului de puncte negre.
Mergi la un salon de cosmetică, faci un tratament și apoi cel de întreținere îl faci tu acasă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o multime de lotiuni cum au spus si fetele de mai jos.eu am gasit intr-o revista ca poti face infuzie de ceai de musetel.am incercat si eu si miau disparut. daca nu functioneaza asa incearca o lotiune.

| roxanniku a răspuns:

La cosmetica se rezolva totulhappy...
Obisnuiesc sa ma duc si eu 1 dat pe saptamana pentru aceeasi problemawinking, sa stii ca in cateva zile rezultatul e vizibil.
Astept raspuns, daca ti-a fost de folos sfatul meuhappy. O zii buna.

| ankhlgr a răspuns:

Du-te la dermatolog si o sa-ti spuna el ce ai de facut. Orice ti-ai face tu "cu mana ta" nu ai de unde sti ce efecte are. Un tratament cosmetic ar avea doar efect temporar, iar cosmeticele nu prea au efect la punctele negre. Dar daca vrei neaparat sa urmezi varianta asta, iti propun gama de la Vichy, demachiant + lotiune tonica+ crema de noapte anti-imperfectiuni. La mine a dat rezultate, dar nu excelente. Se vede diferenta, dar mai am pana la perfectiune. Le folosesc de 1 an jumatate.