| gardianuf a întrebat:

Cum unele persoane isi pot schimba culoare ochilor?
P.s. Am ochi caprui happy

Răspuns Câştigător
| chibiusa a răspuns:

Tu te referi la ochii de tip cameleon. O sa vezi ca nu exista persoane care sa aiba ochi albastri si cand vor or sa-i aiba negri.
Ochii de tip cameleon vin in 2 combinatii: verde-albastru si caprui-verde.
In ambele combinatii nu exista o culoare dominanta, ambele sunt in proportie de 50%-50% si fiecare dintre acestea se poate evidentia prin paleta coloristica aleasa (machiaj si imbracaminte) plus lumina.
Sper ca ti-am fost de folos

| gardianuf explică (pentru chibiusa):

Http://www.stiintasitehnica.com/......i_873.html
Am aflat datorita tie ceva, ai fost cel mai aproape iti dau funda!

| Munteanu_Anastasya_2000 a răspuns (pentru chibiusa):

De fapt mai exista si alte combinatii de ochi cameleon

| AnatoliePetr a răspuns (pentru chibiusa):

Eu dețin ochi cameleon si combinația e din 3 culori nu 2:albastru deschis-căprui si verde

21 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Isi pot schimba culoarea daca isi pun lentile de contact

| Nastia a răspuns:

E genetic.sau poti folosi lentile.

| CrazySoursD a răspuns:

Nu e vorba ma de lentile, asta stiu toti.Se schimba de la culoare, lumina, anotimp blabla.Toata lumea stie

| CrazySoursD a răspuns:

Nu e vorba de lentile.Se schimba de la culori, lumina, anotimp blabla cauta si tu pe google.Ai tai daca sunt caprui poate se mai deschid, spre verde sau galben sau se mai inchid, spre negru sau maro.

| Anonima264 a răspuns:

Daca iti pui lentile de contact.

| papusica987 a răspuns:

Cu lentile de contact.
am eu unele albastre le dau ieftinnnsmug daca te int. anunta`ma

| AriannaAri a răspuns:

Aici ai toate explicatiile necesare. Sper sa iti fie de ajutor. :)
http://www.farmablu.ro/......act--01251

| gardianuf explică:

Isi pot schimba culoare ochilor cand vor ei.
De exemplu din verde- albastru cand au ei chef care e secretul?

| gardianuf explică:

Nimic bun de aicilaughing

| ilfenomeno18 a răspuns:

Irisul ochiului nu se poate schimba deloc asa ca singura sansa e sa iti iei lentile de contact

| SkYArRoW a răspuns:

Cu lentile sau uni ochi de la sine.

| MyhaytzaDjBeTa a răspuns:

Nu isi pot schimba culoarea ochilor au lentile de contact sau isi modifica pozele cu photoshop. Funda?

| Io_Ioana_1980 a răspuns (pentru MyhaytzaDjBeTa):

Ai auzit de ochii cameleon?
Sunt destul de rari pe planeta dar eu ii am!
Cand plang am ochii albastri si cand rad ii am verzi!

| dracula13253 a răspuns:

La mine ochii se schimba mereu, in fiecare zi si eu nu imi pun lentile. Ei singuri se schimba...

| Terebesi_Anda_2000 a răspuns:

Asa sunt născuţi, culoarea ochilor lor se schimbă involuntar. Şi eu am astfel de ochi.

| Mary_Mariana-Liliana_1980 a răspuns:

Eu am ochii de genul asta.
Isi schimba culoarea in functie de culoarea hainelor, a luminii a starii de spirit
.etc. Sincer nici nu mai stiu ce culoare au ochii mei. Am facut un colaj pe faceboo.

| BellaGirl a răspuns:

Eu am ochi care isi schimba culoarea, cred ca este in functie de lumina...am verde, albastru, caprui, galbui...in functie de lumina.

| Oliviablondis a răspuns:

Un dr din America a reușit sa schimbe culoarea ochilor închisi in ochi albaștrii.