| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi pun unghii cu gelhappy ceva pentru scoala dupa care sa le intretin mereulove struck eu le am urate si micix_x as vrea sa stiu daca voi mai putea face treaba cu ele..adica curatenie in camera...si sa spal vase..se vor strica?

Răspuns Câştigător
| Ralucaaa6 a răspuns:

Sincer eu cred ca nu...eu am avut unghii cu gel si tipsuri si le-am tinut mult timp, in care faceam curat si chestii de-astea si nu am avut nimic happy
Trebuie sa ai si putina grija dar te obisnuiesti!
Eu nu iti garantez ca o sa tina...depinde de cat e de bun gelul si cat de bine sunt aplicate happy

5 răspunsuri:
| ButterFly_8644 a răspuns:

Nu se vor strica, stai linistita happy singura chestie este ca unghiile vor creste si la un moment dat se va observa, insa asta este normal si oricum o luna nu cred sa ai probleme happy deci stai linistita tongue

| JammyBrooks a răspuns:

Daca iti pui unghii cu gel trebuie sa ai grija sa nu le rupi pentru ca unghia ta o va pili si s-ar putea sati se rupa si ungjia ta naturala provocand astfel dureri mari.

| naty696 a răspuns:

Pai in primul rand daca le ai mici, mici de tot v-a trebuii sa ti le cresti un pic pentru ca altfel nu are pe ce sa iti puna gel. Si da vei putea lucra cu ele atata timp cat gelul pe care ti-l aplica este unu de calitate big grin

| Dienuț a răspuns:

Nu se strica. Esentialul e sa nu le tii foarte mult in apa / apa sarata. Ingrijeste-le normal.

| Mrr_Izza_1995 a răspuns:

Daca vrei sa.ti pui unghii` cu gel, si sa mai faci si treaba...sigur nu vor rezista..pentru unghii` mici poti folosi oja french sau orice oja, important e sa le intretii`happy