| AmazingONEx a întrebat:

Dacă vreau să mă bronzez ce ar trebui să fac?
Există ceva creme/loțiuni care să accelereze acest proces de bronzare?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uleiul de masline dar nu e bine sa accelerezi procesu ca te poti arde

| AmazingONEx explică (pentru Adry05):

Și dacă ar fi să vorbim în procentaje, cu cât la sută yin yang ar accelera acest proces?
Îți dau cel mai bun răspuns dacă îmi răspunzi la asta

| baru a răspuns:

Natural si bun. Uleiul de masline.

| Simpatic a răspuns:

Exista tot ce vrei, sfatul meu personal in schimb este sa nu apelezi niciodata la SOLARUL de la saloanele de bronzat, am alunize care s-a marit multisor in doametru, nu toate persoanele vor intampina aceste probleme dar este foarte nociv si periculos...
Pe de alta parte exista in anumite judete acele saloane care bronzeaza cu spray corpul, acelea mi se par cel mai safe, dar nu sunt peste tot in Romania si pe de alta parte banuiesc ca se ia in timp realativ scurt.
Apoi exista lotiuni de care spui, le folosesc si culturistii inainte de concurs sunt solutii autobronzate, dar se iau la prima baie.
Acum cred ca tu cauti ceva care sa accelereze bronzul, de obicei asta fac uneiurile acelea de plaja, mancatul zilnic a ardeilor grasi si cred ca exista si ceva solutii speciale care sa accelereze, dar conditia este sa te expui la soare. Eu am un alt ten si cand ma dau cu ulei de asta chiar si cu cel mai mic grad SPF 10 nu ma mai bronzez deloc, asa ca ma risc sa ma bronzez fara a ma da cu solutii de astea uleioase.
Daca stiti voi anumite uleiuri sau sprayuri sa-mi spuneti si mie care accelereaza bronzul natural.