| Awp_Alex_1990 a întrebat:

De cateva zile, fixativul nu imi mai fixeaza parul asa cum o facea inainte.Pun fixativ in par, iar dupa 3 minute cand bag mana prin el este foarte moale si lălâi de parca nici n-as fi folosit fixativ.Am incercat sa schimb samponul, dar degeaba.

Mentionez ca folosesc fixativ de la taft cu nivel de fixare 5. Pot spune ca am folosit acelasi fixativ acum o saptamana si imi fixa foarte bine parul.

P.S:Sunt baiat.

6 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

Daca il ai de foarte mult timp e posibil sa se fi dus calitatea. Poti incerca sa.ti iei altul in cazul asta. Nu cred ca are legatura cu ce sampon folosesti. De asemenea, daca folosesti de mult timp fixativ, zilnic asa cum fac majotitatea in ziua de azi, la fel de posibil e sa ti se fi deteriorat parul mult prea mult.

| Awp_Alex_1990 explică (pentru LexiEla):

Asa dintr-o data? De pe o zi pe alta sa mi se fi deteriorat? Intr-adevar folosesc fixativul zilnic.

| LexiEla a răspuns (pentru Awp_Alex_1990):

Da, paoate fi o cauza. Daca fixativul nu e vechi, inseamna ca ori nu e el bun de nimic in general (tu stii mai bine cat de multi cumpara acea marca) ori parul tau e problema. Incearca sa stai o saptamana fara fixativ si dupa vezi daca functioneaza ca inainte.

| Awp_Alex_1990 explică (pentru LexiEla):

Stresul poate fi o cauza?

| LexiEla a răspuns (pentru Awp_Alex_1990):

Sigur. Efectele stresului se manifesta diferit de la o persoana la alta. Daca observi ca ai un aspect mai deteriorat al parului, atunci poate fi de la stres. De asemenea, si sa.l speli prea des face rau la par.

| Awp_Alex_1990 explică (pentru LexiEla):

Il spal din 2 in 2 zile.