| anonim_4396 a întrebat:

De ce diriginta trebuie sa sa strige la noi,la fete, sa ne prindem parul in clasa si fara breton lung? vrea sa aratam toate la fel :-((?

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Buna! Nu vrea sa aratati toate la fel, ci sa aveti bun simt. Daca ai plete si iti vin in ochi, normal ca trebuie sa iti prinzi parul.Incearca sa nu ai bretonul foarte lung, sau daca vrei sa il ai, macar prinde-l, iti afecteaza vederea.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Face asta pentru ca a ramas cu conceptiile de pe vremea lui ceausescu

| larrii a răspuns:

E cam proasta si comunistalaughing

| EaEmma a răspuns:

Diriga ta are fixe

| emag a răspuns:

Comunista, inteleg ca bretonul lung care ajunge in ochi afecteaza vederea, da totusi nu ar trebui sa va impuna cum sa veniti la scoala

| WildDream a răspuns:

Are conceptii mai invechite. Inteleg ca nu trebuie sa veniti la scoala coafate ca la nunta da totusi un breton nu e problema...
O explicatie pentru uniforme (desi poate nu e cazu tau) si anumite coafuri impuse, e aceea ca se incearca sa nu se faca diferente mari intre copii... Poate unu are numai haine moderne si se imbraca numai de firma si rade de ala care nu are decat o pereche de blugi buni cu care vine la scoala. Si stiu cazuri din astea, copii pot fi tare rai uneori.

| HimoSsa a răspuns:

Doreste sa ne demonstreze cit de ratata e!big grin Nu cumva e sora cu a mea''*)) Truee''

| Dariiiii a răspuns:

Pff, peste tot diriginte de genul asta care nu ne lasa sa venim cu breton intr-o parte sau drept, nu avem voie vopsite sau cu tricouri colorate desi la alte clase sunt fetele in toate culorile. oh go on Atsa e discriminare dejalaughing

| Dii23 a răspuns:

Hmm, asta este pentru a nu va intra parul in ochi si mai ales daca ai parul lung. /p.s : diriginta ta e cam stricta rolling on the floor