| Sara2 a întrebat:

De fiecare data cand ma epilez pe picioare, a 2 zi deja incep sa apara firicele mici, deci nu ma tine epilarea decat 1 zi, asta cand ma epilez cu bigul, mi-am cumparat 1 epilator braun si dureaza 1 ora pana ma fac si tot mai raman firicele mici, chiar daca las parul sa creasca vreo 2 saptamana sa fie smuls bine, si in continuare tot la big ajung, voi patiti la fel? vara va epilati in fiecare zi?

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Cand folosesti bigul te Depilezi, nu te epilezi... cu bigul nu ai cum sa te epilezi, adica nu iti ia firele de la radacina.

| undercovergirl a răspuns:

Salut!
hai sa-ti pun cum ma fac eu. Las firele de par sa creasca suficient incat sa le apuce epilatorul si pentru celelalte mai mici sau puful care ramane folosesc benzi de ceara. Incearca si tu. Nu sunt asa scumpe, le recomand pe cele de la Veet.

| faaalyoana a răspuns:

Nu mai fii asa frustata. Si ce daca folosesti bigul, e mult mai practic parerea mea.
Incearca sa te epilezi la 5 zile...si asta va fi timp sa si creasca si sa eviti iritarea.
e ceva normal ca a2a zi sa se vada ca a crescut un pic.
Ceara e buna vara...inghinal ex.

| TomJerry a răspuns:

Cand folosesc lama, a doua zi se si vad firele.Cand folosesc aparatul nu am nicio problema 3 saptamani, absolut

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Hey happy.

De ce sa te epilezi in fiecare zii? Firele alea mici sunt mici si nu ai cum sa le epilezi laughing sunt prea mici. Incearca si tu o crema depilatoarewinking. Cred eu ca e mai buna decat bigulwinking. Si, pe mine cel putin, ma tine in jur de 3-4 saptamani avand in vedere ca in ultima vreme, de cand folosesc crema, a inceput sa imi creasca si par blond, si nu prea se observa happy.
Nu stiu de ce tot folositi bigul laughing). E prietena de; a mea il foloseste si e taita toata pe la maini big grin si despre asta i'am spus sa nu mai foloseasca. Puteti sa va iritati puppy dog eyes.

Sper ca te'am ajutathee hee.

| cosmina92 a răspuns (pentru βέiiiβiiişoor):

Crema depilatoare, are acelasi rol si actionaza precum un bic. De ce vorbesti, daca nu ai cunostinte in domeniu?
In cazul in care folosesti crema depilatoare o sa iti dispara firul de par, dar de la suprafata, daca folosesti un bic rezulta acelasi lucru. E drept daca nu sti sa folosesti un bic o sa te trezesti cu zgarieturi, dar si la crema depilatoare se intampla aproximativ acelasi lucru. Insa la crema depilatoare o sa iti apara arsuri. Desi, probabil imi vei spune ca, crema depilatoare se tine numai : 5-10-15 minute, dupa o dai jos si ca nu vei avea arsuri, din punctul meu de vedere e gresit. De ce? Pentru ca in anumite locuri pielea este de la sensibila la foarte sensibila si in acele locuri unde este foarte sensibila si probabil cu o cantitate de par mai mica, vor aparea arsuri asupra pielii. Daca, gresesc imi pare rau, dar cel putin asa patesc eu. Sfat: se spune bic nu BIG rolling on the floor!

| Gabrielaandrei98 a răspuns:

Eu folosesc ceara si este chiar fff buna il las si creste intr-o luna si se rareste am folosit si eu o data bicul e prost o data cam toata vara si am folosit si crema proaste toate ceara este f buna chiar daca doare dar iti cresc mai putine fire de par si sunt blondehappyCEARA! e buna