| Gabriela2011 a întrebat:

De la un timp am probleme cu tenul inainte nu aveam deloc. Am pe frunte si putin pe restul fetei un fel de cosulete (nu sunt inflamate), uscate si daca incerc sa storc iese ca o pasta mai grosuta. Nu sunt cosuri cred eu pentru ca m-am dat si cu skinoren vreo 2 saptamani si nu mi-a trecut deloc. Am incerct si cu lamaie, dar nu prea am putut sa o suport. Ce sa folosesc. La dermatolog nu m-as duce pentru ca nu e o problema grava.

1 răspuns:
| viitortatic a răspuns:

Salut,
nu e nevoie de dermatolog
piele trebuie sa fie mereu curata,hidratata si trebuie sa respire, folosirea excseiva a fondului de ten poate fi una din probleme ( daca te dai cu fond de ten ), iti usuca pielea si nu o lasa sa respire
sunt sapunuri speciale pentru fata, pentru piele
Vine caldura,vei transpira,cumpara-ti un asemenea sampon si spala-te de cate ori simti tu nevoia
nu e nimic grav,cum spui tu,foloseste un sapun pentru acnee si o crema hidratanta eventual,poate are mama ta sau chiar tu
skinoren... nu ai nevoie de skinoren, el se aplica doar pe zona cu probleme, ai un "cos" mai mare,atunci speli zona respectiva,te usti si apoi aplici unguentul

repet, vine vara, caldura, transpiratie, piele uscata, trebuie sa ai mai multa grija
de altfel aici pot interveni si hormonii tongue e complet normal

daca vrei ceva "naturist" incearca cu musetel, el curata pielea

multa sanatate