| MadRaven a întrebat:

Dupa ce imi scot cosurile ramane pielea rosie,ce as putea face sa nu mai fie rosie? fara creme, stiam ceva cum ca trebuie pus ceva rece pe locurile cu cauza.

3 răspunsuri:
| GiulyDragutza a răspuns:

Daca dupa ce le dai cu crema se infecteaza, procedeaza astfel:
1. Spală-te bine pe faţă şi şterge-te cu un prosop curat.
2. Înveleşte un cub de gheaţă într-o batistă curată şi ţine-l deasupra coşului un minut sau două. Va mai dezumfla zona afectată.
3. Înmoaie vârful unui beţişor de urechi într-un ulei esenţial de arbore de ceai ( se găseşte la farmacie) şi tamponează direct în locul cu pricina.
4. Nu-l mai atinge, ca să-şi revină.

Sper ca te-am ajutat.La mine a functionat perfect metoda aceasta!:*happyBafta!