| ysabela21 a întrebat:

E bine sa fac abdomene seara si dimineata dupa ce mananc la un interval de 15-30 min dupa ce am mancat, pentru a face bulane? Sunt foarte slaba ..la picioare si nu numai. dar in momentul acesta ma intereseaza picioarele, am 15 ani!

Si cam cate abdomene trebuie sa fac avand in vedere ca nu am mai facut pana acum, rareori!

Fundita si vot!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport, exercițiile fizice nu sunt obligatoriu pentru slăbit, ele în primul rând tonifică masa musculară.
Crește consumul de carne cu 200-300 de grame pe zi, nimic mai mult iar în rest o alimentație echilibrată.
Pa, pa.

| EmaEmax a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea dar glumesti, nu? Daca faci abdomene nu te ingrasi ci dimportriva slabesti! Mie greu sa cred ca tu nu sti ce-s alea abdomene...

Răspuns utilizator avertizat
| chupachups1234 a răspuns:

Nu stiu daca tu stii ce sunt alea abdomene, dar in primul rand, abdomenele nu au treaba cu... hmm... cum le zici tu, bulanele, iar in al doilea rand nu ai nicio sansa sa te ingrasi facand sport, ci, din potriva, slabesti.

| ZCXCV a răspuns:

Nu e bine sa faci abnomene numai la minim 30 minute de cand ai mancat.Stai 35-40 minute apoi fa abdomenele. Poti sa faci cam 30 de abdomene daca poti.
Daca esti foarte slaba si mai faci abdomene slabesti mai mult, mai ales dupa ce mananci.
Eu iti recomand sa intrebi un specialist. El iti va spune ce trebuie sa faci.

| Estera123 a răspuns (pentru ZCXCV):

Pai si pana la urma ce legatura au abdomenele cu picioarele?

| Boticelu a răspuns:

Daca faci abdomene nu te ingrasi doar iti intaresti musculatura ..doar daca ai o pozitie corecta. Si in plus din unele reviste in care am citit. nu prea sunt recomandata abdomenele deoarece flexare aceea pune o presiune nesanatoase asupra celui mai slab punct al coloanei. Funditabatting eyelashes?

| Pinzaru_Roxana_1994 a răspuns:

Teoretic nu e bine... dar practic pot sp k te poti risca...pt fizicul tau