| Ciutzy a întrebat:

Epilarea cu ceara rarifica si subtiaza intr-adevar firele de par?

10 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Da

| mimikafrumusika a răspuns:

Da dar dupa vreo 20 de ani de folosire exclusiva a acestei metode.

| Kasia a răspuns:

Da.categoric

| Kasia a răspuns:

Ba da parul se subtiaza...la mine asa s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In oarecare masura ceara scoate firul de par din radacina. La epilari repetate parul se rareste, dar nu se subtiaza, nu are de ce.

| TheFucker a răspuns:

Hi.
Eu ma epilam cu ceara, dar nu o mai fac.
Am citit un articol de pe un Site numit Doctor Dre.
Scria ca epilarea cu ceara este si foarte dureroasa, dar si nesanatoasa.Nu face bine pielii.
Daca incerci,desi te sfatuiesc sa nu,ai sa vezi ca dupa ce dai banda cu ceara jos,o sa ti se inrosasca zona, o sa iti iasa bubite si cosuri, si o sa te doara mult.
Eu iti recomand sa te epilezi cu crema sau cu lama de ras Venus, pentru ca e mai bine.
Nu vei vedea rezultate de la ceara.
Nu se va rari sau sa se subtieze, nici vorba.
Anonescu are dreptate.

| Madisson a răspuns:

Da il rareste si il face sa cresca sub piele. dar asta se intampla in timp. in plus pielea iti ramane foarte fina dupa epilare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Madisson):

@Madisson: Cum sa creasca SUB piele? Cite un fir, se mai intimpla, daca este infundat canalul pe care creste. Iti dai seama ce s-ar intimpla daca tot ar creste sub piele? Nici nu vreau sa ma gindesc...

| Madisson a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am spus TOT... asa e la inceput, cate un fir 2, dar dupa o vreme iti cresc mai multe. crede-ma ma fac cu ceara de 3 ani. stiu ce zic. si cunosc destule persoane carora li s-a intamplat.

| izutza96 a răspuns:

Daca le subtireaza nu-s tiu... dar face parul sa creasca mai incet si stiu ca e fooarte dureros I don't want to see