| Nano94 a întrebat:

Fetelor, care lampa credeti ca este mai buna pentru manichiura? Lampa UV sau cea cu LED? Sau pe care o preferati voi! Si de ce? Argumentati va rog!

Răspuns Câştigător
| andreeaccccc a răspuns:

Ambele sunt bune, insa cea LED nu emite radiatii. Mare grija insa cu aceste lampi pentru ca am patit-o pe pielea mea, am dezvoltat o reactie alergica puternica de la lumina uv dupa aproape 2 ani in care am avut incontinuu unghii cu gel. Stiu ca nu acesta este raspunsul pe care il asteptai, dar dupa ce mi-a distrus alergia pielea de pe degete incerc sa atrag atentia la cat mai multe fete care se gandesc sa foloseasca acest tip de lampi, ca sa nu pateasca ca mine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Becul cu neon.

Răspuns utilizator avertizat