| maria5432 a întrebat:

Fetelor, puteti sa-mi spuneti cateva sfaturi ca sa fiu naturala?

3 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Buna.
eu, am un stil natural (zic eu) si nu folosesc multe produse cosmetice. folosesc doar usor creionul pentru ochi si un fard de pleoape de un caramiziu/bej aproape insesizabil.
nu folosesc fond de ten, am tenul destul de laptops x(, dar presupun ca poti sa folosesti un fond de ten care sa ti se potriveasca si sa-ti dea un apect proaspat si aerisit.
trebuie sa ai si buzele hidratate ca altfel arata aiurea.
parul sa fie aranjat dar sa fie aranjat intr-un mod lejer.

nu uita sa iti ingrijesti tenul si pielea si sa-ti pui ochii in evidenta printr-un creion si un fard subtil.

cam asta e tot ce fac eu, imi ia maxim 5 minute sa creez acest look si toata lumea imi spune ca e un look natural si fresh.
sper ca te-am ajutat macar putin

| Elly213 a răspuns:

Nu se pot da astfel de sfaturi dupa parerea mea.
Cred ca cel mai usor e sa fii naturala.
Mi se pare mult mai greu sa te prefaci.
Fii tu insati.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu : hidrateazate pe interior si exterior.