| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Fetelor,voi cu ce va demachiati?
Stiti vreun lapte demachiant bun pentru ten gras care se gaseste la farmacie, plafar? Nu vreau geluri sau servetele pentru ca am citit pe net ca contin niste ingrediente cam nocive.
Si...ce produse mai folositi pentru demachiere ( va rog sa precizati si numele sau firma :*)...

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MLSS a răspuns:

De la Garnier este foarte bun happy
Este specificat pe el pentru ten gres!
Te pupp paa >big grin

| Mwha a răspuns:

Te poti demachia cu laptisor de matca, este super bun si natural + fata iti va mirosi a miere

| faramatania a răspuns:

1.Lapte Demachiant pentru ten gras Gerovital H3 Gold
Principii active
- are un continut echilibrat de substante grase, astfel incat este recomandat si pentru piele normala;
- curata in profunzime orice urma de impuritati si de machiaj;
- indeparteaza excesul de sebum;
- mentine pH-ul pielii in limite normale;
- pastreaza echilibrul lipo-hidric al pielii;
- previne imbatranirea prematura a pielii;
- intarzie imbatranirea naturala a pielii;

Mode de aplicare
Se aplica zilnic, dimineata si seara pe fata si pe gat sau in cursul zilei ori de cate ori este necesara refacerea machiajului. Se distribuie uniform prin masaj usor cu varful degetelor. Se indeparteaza prin stergerea cu material textil steril sau servetele demachiante.Se tonifica apoi tenul cu 2. Lotiune Tonica pentru Piele Grasa Gerovital.

Efect
- lasa pielea curata cu senzatia de prospetime si confort.
Lotiune tonica hidratanta Gerovital H3
Indicatii: Desavarseste demachierea, purifica si tonifica tenul.

Actiune: Asocierea Hialuronatului de Sodiu cu Extractul de Castraveti si Vitamina E are un rol important in hidratarea tenului, conferind pielii o senzatie placuta de catifelare.

Aplicare: Lotiunea se foloseste zilnic, dimineata si seara.

Efect: Tonifica, hidrateaza si catifeleaza tenul.

| GabriiiiiElla a răspuns:

Eu folosesc un lapte demachiant catifelat de la Elmiplant pentru ten uscat/sensibil.

| GabriiiiiElla a răspuns:

Dar tot la Elmiplant poti gasi lapte demachiant hidratant pentru ten normal/mixt, eu pe acesta ti-l recomand daca ai tenul gras!

| Lovelywords21 a răspuns:

Cel mai bine, cel mai sanatos mod de a te demachia este cu apa calda si sapun.

| MissAutumn a răspuns:

Iti recomand laptele demachiat de la "La Roche-Posay". E putin mai scump, insa, efectele sunt benefice pentru ten.