| adonisani a întrebat:

Hei! Am si eu o mica problema cu ...parul. mi se incurca foarte repede.Cand il las desprins mi se electrizeaza si incalceste, ceea ce ma enerveaza si ma face sa-l tin doar prins.Parul e cam lungut,cam pana la fund, nu e despicat si folosesc balsam de par, dar nu are nici un efect. puteti sa imi spuneti vreun tratament natural sau poate vreun spray ceva. mersi mult!:*

Răspuns Câştigător
| Zâmbett a răspuns:

Buna! Balsamul din gama Kallos ( ca si multe altele din aceasta gama ) este foarte foarte bun. Iti spun din propria experienta. Timp de patru zile desprins nu se incurca deloc. De asemenea si cel de la Syoss este foarte bun. Pentru electrizarea parului iti recomand sa-ti prepari niste masti acasa pe baza de ulei de ricin, ulei de masline si ou, este o masca exceptionala, iti lasa parul moale si totodata regenereaza datorita uleiului de ricin. Bafta!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Schimba samponul sau fa un tratament cu ulei de ricin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste o masca de par e ca o crema si o gaseti in orice magazin...o aplici ca pe balsam

| LioErnest a răspuns:

Sunt spray-uri de la Loreal sau chiar seturi de netezire a parului! ca sa nu se mai electrizeze. iar daca zici ca se incurca desi folosesti balsam, inseamna ca balsamul ala nu e potrivit pentru parul tau! :) incearca sa schimbi gama, pana gasesti ceva potrivit! eu am incercat Gerovital, Yves rocher, L"oreal...
multa bafta iti doresc :*

daca ti-am fost de ajutor, intra te rog pe facebook si ajuta-ma: http://www.facebook.com/mondenpunctro