Întrebare recomandată | biancabellaa a întrebat:

Hei! As vrea sa incerc un tratament pentru par cu ulei de migdale. Am auzit ca este foarte bun, dar as vrea sa il combin cu ulei de ricin. Imi puteti spune cum, cat timp sa stau cu ele in cap etc.? Am cautat pe google si n-am gasit mai nimic. Va rog frumos ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Patty03 a răspuns:

In medie jumatate de ora trebuie sa stai cu ea, si de preferat e sa iti pui o punga pe cap dupa ce ai aplicat masca fiindca asa nu iti vei picura hainele. Trebuie sa masezi cu miscari usoare in scalp nu doar o pui acolo, si secretul este sa o pui la radacina firului de par. Daca iti mai ramane evident face foarte bine si restului de par insa axeaza-te pe radacina. Si eu mi-am facut masca, uleiul de migdale e absolut genial dar momentan folosesc una cu ulei de ricin, galbenus de ou, usturoi, viamina A si miere.big grin

| biancabellaa explică (pentru Patty03):

Si cum as putea sa combin cele doua uleiuri?

| Patty03 a răspuns (pentru biancabellaa):

Eu nu le-am combinat. O data am pus uleiul de migdale simplu pe par si in alta saptamana mi-am facut-o pe cea cu ulei de ricin in care am mai adaugat, dupa cum am spus mai sus, miere, galbenus de ou, usturoi si vitamina A. Mie imi place cum actioneaza uleiul de migdale separat de aceea nu l-am combinat cu nimic.