| Eu_3122 a întrebat:

Hei! As vrea sa ma fac roscata vara asta (temporar...adica sa se ia dupa vreo 5-6 spalari) si nu stiu cum anume sa fac. Mi'a spus o prietena ca ar trebui sa ma fac cu pliculete cu colorant thinking Habar n-am cum e mai bine sau de unde sa le iau. Si mai am inca o problema crying nu stiu cum sa o conving pe mama sa ma lase puppy dog eyes e impotriva (zice ca am doar 13 ani si nu e bine pentru imi distrug parul sau o iau razna de acum ) chatterbox crying dar vreau sa incerc neaparat si oricum nu tine mult sad Ajutor!

Răspuns Câştigător
| Sabiina a răspuns:

Problema 1: Poti folosi nuantator sau pliculete cu colorant, asa cum a zis prietena ta.
Problema2: Spune-i mamei tale ca folosesti ceva care se duce dupa cateva spalari si ca nu afecteaza prea tare parul. [Si incearca sa fii si tu mai cuminte, sa o asculti mai mereu, sau sa speli vasele, sa iti faci curat in camera, sa iti mai faci din temele pe vacanta, etc.]. Daca nu te lasa si nu te lasa poate o convingi sa te lase sa-ti faci doar suvite. Suvite mai groase. Crede`ma daca iti faci suvite o sa arate si mai interesant decat daca iti vei face tot parul roscat si poate te va lasa si mama ta. Eu iti recomand suvite.:d Sper ca te-am ajutat.:* Funditaa?batting eyelashes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt e vorba de nuantator, care poate tine si doua - trei luniwinking.
Se iau din alimentari sau mall'uri.