| LucaAdina a întrebat:

Hei! Ce creme de soare, BB cream-uri si fonduri de ten cu spf pentru vara imi recomandați? Mereu am avut o problemă în alegearea unei creme BB sau fond de ten, mai ales pe timp de vara (am un text mixt si am câteva imperfecțiuni pe fata, as dori si putina acoperire).

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| lussa a răspuns:

Depinde si de bugetul pe care vrei sa il aloci. Scump nu inseamna neaparat mai bun, insa in cazul cosmeticelor trebuie sa ai mare grija la ingrediente si la compania producatoare (daca e respectabila sau nu). Recomand La Roche-Posay Anthelios XL, e o crema cu SPF cu efect matifiant. De asemenea, sunt bune si crema nuantatoare de la Avene si cea de la Uriage. Te rog sa te informezi in legatura cu ingredientele inainte sa cumperi oricare dintre produse ca sa nu faci mai mult rau decat bine pielii. Poti verifica pe cosdna sau skincarisma cat de periculoase sunt sau nu ingredientele. Iti las si cateva site-uri, dar poti cauta oferte ceva mai bune. Pe farmaciatei sau bebetei sunt preturi rezonabile.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......ne-p334611
https://www.bioderma.com.ro/....../photoderm
https://www.farmacialapretmic.ro/......50-ml.html

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| inaaaa a răspuns:

Ca si crema de soare, pentru protecție e foarte bună cea de la Nivea, sau orice crema cu factor de protecție ridicat. Fondul de ten de la Avon este destul de bun. Depinde si de tenul tau, cat de usor se acopera. Sper ca te-am ajutat!

| Adry05 a răspuns:

Fondul de ten cu spf e aproape egal cu 0 pentru că ca acest produs să-și facă treaba ai nevoie de o cantitate considerabilă pe care n-ai cum s-o obții din fond de ten pentr că ar însemna să-ți pui o grămadă de straturi, în plus nici nu cred că există spf 50 în fond de ten care e cantitatea obligatorie vara

| LucaAdina explică (pentru XKronstadt):

Sunt curioasă cum arăţi tu, făt frumos. Foarte inteligent răspuns, cred ca nici nu se putea mai mult. Probabil și fundul meu e mai frumos decat fața ta, eu macar am poză cu mine, chit că o am de foarte mulți ani. Te-am pupat pe portofel!