| nevertoolate a întrebat:

Hei girls! va rog ajutati-ma! ma adresez in special fetelor cu parul cret si foarte rebel, spuneti-mi va rog voi km va tundeti? va filati? sau mai exact km? pentru parul lung. vreau sa am buclele cam ca in poza urmatoare:
http://www.mabella.ro/wp-content/uploads/2009/03/parul-p e-bigudiuri.bmp Mentionez ca daca as avea parul tuns cum trebuie, ar sta asa pentru ca e foarte cret, dar nu stiu km sa ma tund si daca nu ii iau din volum sta prea umflat.plz help. orice sfat sau un produs ceara sau orice pe care il gasesc in magazine si care ma ajuta.plz help. orice sfat. dau funda...thanks!

Răspuns Câştigător
| Zmeura a răspuns:

De fapt nu trebuie sa iti pui parul pe bigudiuri, parul lui Taylor Swift
e natural, pentru parul cret e recomandat sa te tunzi scari. Poti folosi sampoane speciale pentru cret

2 răspunsuri:
| Trufa_7676 a răspuns:

Eu sunt addicted placa, adica eu mi-l fac cu placa cand merg sa mi-l tund di mi-l tunde ca si cand as avea parul drept. Eu iti recomand daca nu ti-l indrepti sa nu-ti face breton sau calota [prea mult volum strica], incearca ceva uniform. [poti sa ti-l filezi pentru a mai atenua volumul]

| larisa_4333 a răspuns:

Draga in primul rand tu ai parul lung ei bine acolo trebuie sa iti-l pui pe bigudiu si dupa 20 de inute pe ondulator ai grija te a dure un pic si daca nu vre sa ti se faca la loc folooseste spre de fixativ.