| Loola19999 a întrebat:

Hei, lume. Am parul foarte rar si firele sunt super subtiri, se despica ingrozitor de repede si nu inteleg de ce(nu folosesc placa deloc, e foarte drept). Nu are volum decat in prima ora dupa ce ma spal pe cap, apoi sta lipit, m-am saturat. Ce pot face sa-l indesesc? Niste tratamente naturale, fara prea multe chimicale, nu vreau sa-i fac mai rau, va rog.

Răspuns Câştigător
| PastelBlueCupcake a răspuns:

Pentru ca parul tau sa fie sanatos urmeaza acesti pasi:
1. Tunde'l o data la 2 luni cu aproximativ 2-3 cm
2. Inainte de baie maseaza'l in ulei de masline si apoi lasa'l cam 20 de minute pentru a'si face efectul.
3. Galbenusurile de ou ar putea fi o alternativa pentru uleiul de masline.
4. Daca toate de mai sus nu merg ai putea sa il filezi, pentru a parea mai voluminos.
Si nu uita sa folosesti un sampon potrivit problemelor tale.
(^,^) Fundita?

4 răspunsuri:
| LaChatte a răspuns:

Uleiul de masline si cel de samburi de strugure te vor salva!winking

| MariucaCares a răspuns:

Am avut si eu aceste probleme. Incearca ulei de masline inainte de spalare. Te dai cu el peste tot si incerci sa stai cu el in cap cat mai mult timp.

| OmuCuSclerozaLaterala a răspuns:

Si eu am păru rar. Si nu cred ca iti sta rău ca de obicei fetele is frumoase. Daca tot vrei încearcă sa te tunzi mai scurt si foliseste sampon pentru regenerare etcwinking