| piitiica a întrebat:

am nevoie de o sugestie. m-am vopsit in august, catve suvite, si de ceva timp in cade destul de des parul. totodata mi-am schimbat si samponul acum cateva luni. ce ar trebui sa fac sa nu se mai repete? un tratamen ceva? [funda] :*:*

Răspuns Câştigător
| Andrutzikka a răspuns:

Paii. smugSi mie imi cam cade parul si i-am zis mamei mele si seara cand fac baie imi face ea nu stiu ce masca pentru par.
Pune galbenus de ou, vitamina A si ulei de ricin apoi, amesteci totul si daca vrei o rogi pe mama ta sa-ti toarne chestia pe cap [torni doar pe la radacini] stai 10 minute cu ea in cap si pe urma te cureti clatindu`te in cap cu apa si lamaie.E o reteta destul de 'hidoasa' dar eu zic ca merita sa incerci. Daca ti se pare o reteta mai nu stiu cum, 'nebuna' nu o folosi.

3 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Daca iti cade abia acum poate avea si alte cauze.stresul e una din ele.tratament un balsam dar sa fie din aceiasi gama cu samponul tau...bafta

| 12alex12 a răspuns:

Ar fi bun un tratament, scapa de stres, cum ar fi fa excursi astea se intampla din vina stresului orelor de munca la serviciu trebuie sa te relaxezi mai mult