| HocusPocus18 a întrebat:

De ceva timp a inceput sa.mi cada parul. Stiti cum pot sa rezolv problema asta? Si ce pot face pt a avea parul mai mult volum? Mersii

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi cadea cand eram stresata sau cand foloseam un sampon care nu imi pria, opreaza pentru unul mai bland gen yves rocher pentru reflexe ( exista in trei variante eu iti recomand varianta galbena si albastra ).

Usuca-ti parul in sens invers pentru volum si poti sa-ti aplici si un sampon uscat ( batiste ) pentru ca da textura si mult volum parului.

| Barzu_Andrei_1993 a răspuns:

Nu il vopsesti, nu mai sta in soare foarte mult, nu mai sta cu mana in cap foarte mult, nu te stresa, tine o dieta normala si spala-te cu produse bune de par.

| Tarra632 a răspuns:

Depinde si ce sampon ai...Pantene,de exemplu, este foarte bun.Si mie imi cadea foarte rau parul inainte, dar mi-am schibat samponul si nu a mai fost nicio problema.Ar fi foarte recomandat sa nu folosesti placa de par sau uscatorul de par.De asemenea, ai grija cand te piepteni si nu iti prinde parul foarte strans, ci intr-un coc lejer sau lasa-ti liber.

| DenisaElena56 a răspuns:

Poti sa iti faci un tratamen de par: ia un bol, pune un ou, zeama de lamaie si ulei de masline, dupa ce ai pus toate ingredientele amesteci si ti'o aplici pe par! happy