| Estrellita a întrebat:

Hei! va rog frumos ziceti-mi si mie cum pot sa slabesc? am 1.65 si 62 de kg.
ma ingras foarte rapid dar slabesc foarte, foaret GREU. ar trebui sa merg la sala? sau mi-as pierde timpul degeaba? multumesc.

Răspuns Câştigător
| LittleKiss a răspuns:

Cu sala nu rezolvi foarte multe, doar daca o frecventezi foarte mult, luni de zile, chiar ani. Mai eficient este sa nu mananci nimic dupa 17:00, in restul zilei mananci ce vrei, dar sa nu mananci dupa 17:00. Trebuie, in schimb, sa bei foarte multa apa, cel putin 3 litri pe zi. Iti este greu trei zile, dupa care te obisnuiesti. Succes.

5 răspunsuri:
| andreeaemmma a răspuns:

Pai si eu am aceeasi problema.Numai ca am maimult de 62... 65 si am maimult un pic la inaltime...

Dar eu numai mananc dupa ora 18. 00
Si...noh am reusit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.dietapentrutine.blogspot.com aici gasesti si te mentii prin exercitii foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa pui pe tine ceva kg sau sa mai scazi din ele aici gasesti o multime de metode, diete si exercitii foarte bune, www.dietapentrutine.blogspot.com

| ciocolata_6994 a răspuns:

Pentru ce sala, daca ''SALA'' ta personala este pe podeaua ta din camera.Incearca sa cauti youtube exercitii p/u a slabi! eFoarte eficient.Eu frecventez aceasta tactica deja o luna, si am slabit cu 5kg! Dar asa de putin deoarece nu frecventez des (doar dimineata putin, si seara pe la orele 21. 00 mai mult). Da si sigur nu maninc dupa 18. 00(dar pot sa-mi permit un mar, morcov, ceai, lapte, etc ceva usor).
Succese

| deiusb a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa faci mai multe lucruri:
1 Sa nu mai mananci de la fast food (nimic)
2 Sa nu mananci dupa ora 17
3 Sa mergi la sala sau sa alergi in timpul liber (pont: daca iti pui o folie pe tine slabesti mai repede pentru ca nu iti va mai respira pielea si vei transpira)