| DennyRose a întrebat:

Heii, as vrea sa-mi pun unghii false cu aracet.
Cat aracet sa-mi pun?
Cum sa il dau jos dupaceea?
Imi va fi afectata unghia?
Cate zile dureaza unghia cu aracet?

Răspuns Câştigător
| IUuuLiAaaa a răspuns:

Salut, in primele randuri vreau sa iti spun ca am 14 ani si m-am apucat de unghiile false. sunt opasiune pentru mine. E foarte posibil ca cei care imi citesc raspunsul sa nu creada acest lucru deoarece li se va parea ciudat varsta mea. Din toate experientele mele de pana acum, la inceput am facut practica pe mine, si a fost foarte bine, nu mi-am afectat unghiile deloc acum am unghii false de 2 anipuse de mine. In momentul de fata le am aplicate cu tipsuri care sunt lipite cu un lipici special numit lipici pentru/de tipsuri apoi sunt pilite bine si aplicat gelul cu modelul dorit. Avand in vedere intrebarea ta eu nu te sfatuiesc sa ti le lipesti cu aracet deoarece nici nu vor tine si nici nu o sa ii faca prea bine la unghie deoarece o arde... nici unghiile din magazin nu sunt indicate, mai ales lipiciul lor, pe langa ca dai banii pe ele, iti strica si unghia si sunt si de proasta calitate. Eu te-as sfatui sa mergi la o manichiurista din zona ta si sa iti faci o constructie aia fiind pe sablon, sau poti sa iti faci pe tipsuri. Multa lume spune ca unghiile cu gel nu sunt bune pentru unghiile naturale, CREDEMAA NU AFECTEAZA DELOC, BA DIN CONTRA LE INTARESTE SI CRESC MULT MAI REPEDE! Zic asta pe propria mea experienta si a cllientelor mele. Sa speram ca te-am ajutat, daca vrei sa vorbim despre asa ceva iti las adresa mea:
timeearuxandrayahoo.com aolo eventual iti pot face un tutorial sa vezi cum se pot aplica si singura acasa, fara gelwinking! te pup :*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai innebunit? aracetul e folosit pentru lipirea materialelor din lemn. plus ca are un miros intepator, daca o sa te arda

| SaschaM a răspuns:

Doamne, nu face asta :-s Ingrijeste-ti si creste-ti unghiile naturale cu sfaturile de aici http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html sau daca nu, cauta pe net si cumpara lipici de tipsuri, este special pentru lipirea unghiilor de plastic.

| YourQueen a răspuns:

In nici un caz sa nu faci chestia asta, mergi la un magazin si intreaba de lipici special!

| ioanaapopescu a răspuns:

Nu folosi aracet pe unghii, nu cred ca e indicat.