| ZuZy123 a întrebat:

Heii TPU! Nu stiti ceva machiaj cum sa imi scoata in veidenta ochii? Am ochii verzi. Plzz ceva tutoriale pentru un astfel de machiaj? Funda+ cerere de prietenie

Răspuns Câştigător
| MariaIurascu00 a răspuns:

Cel mai bine...este sa te machezi in negru. Negru scoate fiecare culoare de ochi in evidenta. Ori negru, ori verde sasu un fel de maro deschis...dar cel mai bine este sa te machezi in negru :*:*

6 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Hei si eu am ochi verzi, si cautam tot felul de tutoriale ca sa ma machiaz corespunzator.O prietena de-a mea care a facut un curs de makeup in Italia parca ma luminat eu o sa it spun ce stiu eu: depinde de nuanta daca ii ai deschisi alege nuante mai pronuntate si dac aii ai mai inchisi utilizeaza nuante mai plael.Ce mai bine vine mov, roz, maro, verde, albastru, chiar si culori electrice arata bine daca stii sa le combinii, dar cum eu nu sunt adepta la aceste culori pe ochii nu m-a interesat nu am retinut.
Eu ador machiajul in 2 nuante mov deschis si mov inchis sau roz deschis/inchi cel mai natural machiaj care mie una imi scoate ochii in evidenta este urmatorul: aplic un fard de culoare pieli pe toata suprafata pleoapei, de la jumatea pleaopei aplic un fard maro dar nu foarte inchis, estompez culoare la intersectie, de la jumatea ochilor fac o line foarte subtire cu tus si rimel jos daca vrei un aspect mai natural poti utiliza un creion maro pe linia apei, arata super.
Simplu si de facut si ca aspect o dunga cu creion colorat pe pleoapa mobila langa gene, eu utilizez albastru, dar aarata bine si mov, si verde inchis.
Daca utilizezi machiaj rimel colorat (albastru, verde sau ce culori or mai fi) machiajul, fardul sa fie cat mai pal.

Cam atat imi vine acum in minte, eu utilizes aceste machiaje si sunt foarte multumita de ce iese.

| ancaa_1330 a răspuns:

Uite aici un blog http://www.special-koko.com/ tipa are ochii verzi :d

| LenaELena a răspuns:

Mov

| AnnaAnn a răspuns:

Creion negru de ochi; mascara; fard de pleoape albastru inchis si putin verde; lipstick roz inchis; blush deschis la culoare... stiu pentru ca si eu am ochi verzi happy

| HaneGabriela a răspuns:

Poti incerca un verde intr-o nuanta mai inchisa sau mai deschisa decat ochii tai si putin galben. Parerea mea sper sa te ajute.