| BBEgirl a întrebat:

Hello...am si eu o problema.cum pot sa fac unghiile sa arate bine? ca le pilesc, le curat, le tai fac de toate numai ca a doua zi ma trezesc ca mai am mici pielite in jurul unghiei...cum scap de ele?

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

De cuticule vorbesti? pai sunt produse speciale pentru cuticule care le inmoaie si le face usor de curatat. eu le dau cu o crema dintr aia, le apas spre baza unghiei si apoi usor le tai cu forfecutul de unghii sau chiar cu unghiera, sa ai grija daca incerci asa, sa nu te ranesti. :*:*:* mult noroc

2 răspunsuri:
| cannabiss6 a răspuns:

De fiecare dată când îți ies pielițe le arzi cu focul.
Să vezi că osă le fie frică a 2-a oara să iasă laughing

Glumeam mă. Nu, habar n-am, eu nu mi-am mai tăiat unghiile de 3 ani (mi le rod laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is solutii pentru cuticule si inca o chestie de asta http://manichiura-lavi.ro/instrument-pentru-indepartarea-cuticulelor-cutit e buna:d